ZSP Witkowice


Idź do treści

maj-czerw

Kalendarium 2011/12

Niech żyją wakacje i wspaniałe letnie przygody.

Wydarzenia

Pożegnanie na koniec roku

W piątek 28 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2011/12. Na ostanim w tym roku spotkaniu było dużo nagród, dyplomów i podziekowań. Żegnamy trzecią klasę gimnazjum, życząc im powodzenia w dalszej nauce. Składamy nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły podziękowania za ich pracę i trud. Gratulacje dla tych którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem i w ogóle dla wszystkich uczniów, którzy pozytywnie zakończyli naukę i dostali promocję do następnej klasy. Wszystkim również życzymy miłych wakacji, odpoczynku i wspaniałych letnich przygód.

Wzdłuż rzeki Wisły

Dnia 1 czerwca 2012r. dzieci z przedszkola w Witkowicach oraz oddział zerowy ze szkoły z okazji Dnia Rodziny wystawiły spektakl pt. „Wzdłuż rzeki Wisły”. Przedszkolaki przedstawiły podróż po Polsce, począwszy od gór skąd wytrysła Wisła poprzez Kraków i legendy z nim związane a skończywszy na morzu do którego wpływa rzeka. W przedstawieniu dzieci zademonstrowały taniec żywiecki, góralski oraz krakowiaka. Spektakl wszystkim bardzo się podobał, dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.
4 czerwca przedstawienie zostało również wystawione dla całej społeczności Witkowic. Na spektakl przybyli zaproszeni goście - ksiądz proboszcz tutejszej parafii oraz patronat medialny iTV Kęty. Program artystyczny dzieci będzie retransmitowany w telewizji internetowej iTV Kęty.

Występy gimnazjalistów

Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP w Witkowicach obchodziła 25-lecie istnienia. Gimnazjaliści z tej okazji 1 i 2 czerwca wystąpili ze scenką rodzajową o strażakach, przygotowaną przez p. Elżbietę Żarnowską. W głównych rolach wystąpili: Wojciech Kasperek, Michał Sordyl, Krzysztof Koczur, Natalia Lisicka, Patrycja Mitoraj, Małgorzata Jedlińska, Patryk Wieroński, Jakub Rakoczy, Żaneta Sadowska, Radomir Babiński, Patryk Bogunia, Dominika Luranc, Bartosz Bogunia, Anna Witkowska i Monika Migdałek.

Konkurs recytatorski w Oświęcimiu

Dnia 29.05.2012r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Oświęcimiu odbył się konkurs recytatorski. Naszą szkołę reprezentowali Patryk Wieroński i Michał Sordyl. Chłopcy mieli za zadanie przedstawić wiersz oraz prozę. Patryk recytował utwór Wisławy Szymborskiej " Nie czytanie", a Michał "Ze szczytu schodów" Zbigniewa Herberta. Natomiast z prozy Michał zaprezentował "Folwark zwierzęcy" G.Orwela , natomiast Patryk "Czy czytelnicy to wymierajcący gatunek" J.Domagalik. Do dalszego etapu finału, który odbędzie się 12.06.2012r w Trzebini awansował Michał Sordyl - gratulujemy i trzymamy kciuki za występ dwunastego.
Patryk natomiast zbiera doświadczenia i pewnie za rok pójdzie w ślady Michała.

Sukcesy informatyczne uczniów szkoły

W kwietniu bieżącego roku Klaudia W. uczennica klasy piątej szkoły podstawowej zajęła IV miejsce w Gminnym Konkursie Informatycznym o Puchar Dyrektora ZS-G Nr 1 w Kętach. Drużynowo szkoła zajęła przedostatnią lokatę. Reprezentowali szkołę ( Monika B., Krzysztof K. i Klaudia W.)
W maju pięciu uczniów całego zespołu wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Komputery i Informatyka - EDI 2012. Miłosz J. uczeń klasy trzeciej szkoły podstawowej zajął wysokie 15 miejsce spośród 334 uczestników konkursu, a któremu zabrakło 28 punktów do zwycięstwa. Pozostali uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej: Monika B. zajęła 22 miejsce, Klaudia W. i Krzysztof K. zajęli ex quo 31 miejsce, spośród 901 uczestników. Uczeń klasy pierwszej gimnazjum Konrad M. zajął miejsce 30 na 287 uczestników. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

II Szkolny Turniej „STOP - W MOJEJ SZKOLE BEZPIECZNIE”

II Szkolny Turniej „STOP - W MOJEJ SZKOLE BEZPIECZNIE” został przeprowadzony w dniu 23 maja. Udział w potyczkach międzyklasowych wzięli uczniowie gimnazjum. Konkurs obejmował szeroki zakres wiedzy o bezpieczeństwie i dotyczył zarówno znajomości zasad bezpieczeństwa w Internecie, w szkole i poza nią oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, wiedzy o Policji oraz profilaktyki uzależnień i zagrożeń cywilizacyjnych. Organizatorzy zaprosili do współpracy przedstawiciela kęckiej Policji starszą sierżant panią Annę Bibrzycką. Konkurs składał się z trzech etapów. Przed przystąpieniem do pierwszego etapu klasy i ich wychowawcy zapoznali się z regulaminem konkursu. Uczniowie każdej z klas przygotowali plakat na jeden spośród trzech podanych tematów oraz transparent z hasłem na temat związany z turniejem. Wychowawcy wytypowali po trzech uczniów do drużyn odpowiadających na pytania konkursowe. Pierwsze miejsce zajęła klasa I „b” i otrzymała nagrodę główną jaką był Puchar Dyrektora szkoły. Drugie miejsce klasa II, trzecie klasa III i czwarte zajęła klasa I „a”. Gratulujemy zwycięzcom!!!

Uczniowie z czeskich Palkovic w Witkowicach

W dniach 17-18 maja 2012r. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Witkowicach gościł 20-osobową grupę młodych ekologów z czeskich Palkovic. W pierwszy dzień podczas pobytu uczniowie czeskiej szkoły - Základní škola a mateřská škola wspólnie z uczniami z Witkowic brali udział w warsztatach ekologicznych w Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Komax” Kęty. Zajęcia zakończyły się wyjazdem na składowisko Odpadów Komunalnych oraz Stację Segregacji Odpadów, gdzie uczestnicy warsztatów mieli możliwość skonfrontowania teorii z praktyką. W czwartkowe popołudnie uroczyście witaliśmy czeską grupę w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Witkowicach. Po zwiedzeniu szkoły, udaliśmy się na wspólny spacer po okolicy. Firma AUTOKONTENER Witkowice zorganizowała pokaz samochodów wyścigowych. Sportowe bolidy oraz wóz transmisyjny Telewizji Polskiej mogli zobaczyć nie tylko goście z Czech, ale także przedszkolaki, uczniowie i wszyscy pracownicy Zespołu. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem i wspólnym „grillowaniem”.

Drugi dzień wizyty 18.05.2012r. – to wycieczka do Krakowa, w trakcie której zwiedziliśmy : m. in. Kościól Mariacki, Podziemia Sukiennic, Wzgórze Wawelskie, Dzwon Zygmunta i Groby Królewskie. Był czas na podziwianie zabytkowych budowli, wspólne rozmowy i przedstawienie historii Polski. To były naprawdę udane dwa dni – pełne wrażeń. Czekamy na kolejne spotkanie z czeskimi uczniami z Palkovic. Składamy raz jeszcze serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tej wizyty. Dyrektor ZSP w Witkowicach

Pokaz pomocy przedmedycznej

18.05.2012r. gościliśmy w naszej szkole pana Krzysztofa Śniateckiego ratownika medycznego. Poprowadził on prelekcję z pierwszej pomocy przedmedycznej dla III klasy gimnazjum. Zajęcia były nie tylko teoretyczne , ale i praktyczne. Spotkały się one z dużym zainteresowaniem i ciekawością uczniów.

Turniej piłki nożnej w gminie Kęty

W Nowej Wsi rozegrano zawody o Mistrza Gminy Kęty w piłce nożnej chłopców z klas 4-6 SP. Turniej podzielono na dwa dni. 17 maja odbyły się mecze w grupie i cztery zwycięskie drużyny ZSP Witkowice, ZSG Nowa Wieś , ZSG 3 w Kętach oraz ZSP Bulowice spotkały się 18 maja. w finałach. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Nasi chłopcy wygrali pierwszy mecz z Nową Wsią 2:0 i drugi z ZSG 3 w Kętach 2:1. Dwie drużyny ZSP z Witkowic i ZSP z Bulowic walczyli o pierwsze miejsce. Po zaciętej grze zwycięscą całego turnieju została szkoła z Bulowic , wynik meczu 2:0. Drużyna ZSP Witkowice zajęła drugie miejsce i została wicemistrzem Gminy Kęty. Skład naszej drużyny : Szymon Jurzak, Grzegorz Niedziela, Michał Domasik, Kamil Bąk, Jakub Olszowski, Sebastian Tlałka, Kamil Stawowczyk, Radosław Kramarczyk, Patryk Kasperek. Serdecznie gratulujemy!!!

Spektakl w DK Kęty

Uczniowie III klasy gimnazjalnej zostali zaproszeni na spektakl wystawiany 17 maja w Domu Kultury w Kętach, który został przygotowany przez grupę teatralną "-jeden". Grupa ta działa przy Powiatowym Zespole Szkół nr 9 im. M. Dąbrowskiej w Kętach. Tytuł spektaklu "Świat Elizy". To już trzecie spotkanie z tą grupą teatralną, która już raz gościła w murach naszej szkoły ze spektaklem "Po drugiej stronie lustra". Uczniowie byli zadowoleni z przedstawienia, który wzbogacił ich wrażliwość na drugiego człowieka.

III miejsce w turnieju Tymbarka


Dnia 17.05.2012r. w Oświęcimiu rozegrano drugą turę o Puchar Tymbarka w piłce nożnej chłopców z klas 1-3 SP. Nasi chłopcy zmierzyli się z Piotrowicami z którymi wygrali 3:0. Drugim rywalem były Brzeszcze, niestety przegraliśmy 4:1 i w grupie otrzymaliśmy miejsce drugie oraz możliwość gry o trzecie miejsce. Ostateczne wyniki: 1 miejsce Oświęcim , 2 miejsce Brzeszcze , 3 miejsce Witkowice i 4 miejsce Chełmek. Skład drużyny z Witkowic: Kacper Bąk (jedna bramka), Jakub Janiczek ( jedna bramka), Maciej Molik (jedna bramka), Miłosz Jarosz, Jakub Olbrzymek, Krzysztof Mikuła, Igor Olszowski ( dwie bramki). Gratulujemy!!!

Zawody w piłkę nożną

Dnia 11.05.2012r. odbyły się zawody o Puchar Tymbarka w piłce nożnej chłopców z klas 1-3 SP. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie I i III klasy SP: Jakub Janiczek, Jakub Olbrzymek, Maciek Molik, Krzysztof Mikuła, Miłosz Jarosz, Kacper Bąk i Igor Olszowski. Rywalami naszych zawodników byli chłopcy ze szkoły w Bielanach. Zwycięsca tego meczu będzie reprezentował naszą gminę na dalszym etapie rozgrywek. Nasi chłopcy mimo utraty pierwszej bramki nie poddali się. W dalszym ciągu meczu wyrównali i nie pozwolili sobie odebrać zwycięstwa do końca . Wynik końcowy 5:3 dla Witkowic. Gole strzelili: Jakub Janiczek, Miłosz Jarosz i Igor Olszowski najmłodszy uczestnik zawodów.

Wycieczka do Warszawy

W dniach 7-9 maja 2012 r. uczniowie klasy pierwszej i trzeciej Gimnazjum w Witkowicach, pod opieką p. Anny Bartosz, p. Elżbiety Żarnowskiej oraz p. Alicji Sołtysek spędzili piękne chwile w stolicy Polski. W Warszawie udało się zobaczyć nie tylko Stare Miasto z warszawską Syrenką, czy Kolumnę Zygmunta na Placu Zamkowym, ale również podziwiać wnętrza Zamku Królewskiego. Ogromne wrażenie wywarło na uczestnikach wycieczki Muzeum Powstania Warszawskiego. Tutaj wspólnie z panią przewodnik można było przenieść się do roku 1944 i „przeżyć” 63 dni powstania. Jednym z punktów wycieczki było zwiedzanie Cmentarza Wojskowego na Starych Powązkach jednej z najstarszej nekropolii w Polsce. Młodzież oddała hołd wielu wybitnym osobistościom, które tutaj spoczywają.
Kilka wspaniałych chwil przeżyli młodzi ludzie podczas zwiedzania Pałacu i ogrodów w Wilanowie oraz malowniczych Łazienek
Królewskich. Oczywiście nie można było pominąć zwiedzania Centrum Nauki Kopernik, w którym każdy mógł poznać tajniki nauki,
wziąć udział w interesujących eksperymentach z dziedziny fizyki, chemii, czy biologii.

Pamiątkowe zdjęcie młodzież zrobiła przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego, pod Pomnikiem Chopina w Łazienkach Królewskich, przed Pałacem Prezydenckim i Belwederem. Nie ominięto także Stadionu Narodowego. Jednak największe emocje wzbudziło w uczestnikach wycieczki zwiedzanie gmachu Sejmu RP i rozmowa z Markiem Polakiem, posłem pochodzącym z Andrychowa. Dopełnieniem zwiedzania było przysłuchiwanie się obradom Sejmu w galerii sejmowej.

Cała wycieczka zakończyła się podziwianiem Warszawy nocą - „Warszawa by night” i każdy uczestnik zachował w pamięci coś dla
siebie, wyjątkowego i niecodziennego.

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

7 maja rozpoczyna się rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych. Poniżej przedstawiamy krótką instrukcję i przydatne linki.

Rozporządzenie kuratora .......... poradnik dla kandydatów

Święto Konstytucji 3 maja

Z okazji Święta Państwowego Konstytucji 3 maja w piątek odbyła się w szkole akademia. Wspaniale przedstawienie zaprezentowali uczniowie klas gimnazjalnych pod kierunkiem pani Wiesławy Putek. Zostały przypomniane stare piosenki i teksty z Kabaretu Starszych Panów, które wzbudziły żywy entuzjazm publiczności. Na koniec szkolny artyści zatańczyli pięknego poloneza.

Zajęcia pozalekcyjne w ZSP Witkowice

Od 1 marca 2012 r. uczniowie z klas I-III ZSP w Witkowicach biorą udział w dodatkowych zajęciach organizowanych w ramach
projektu
„Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Kęty”.

W ramach projektu prowadzone są w naszej szkole:
a) zajęcia dla pięciu uczniów ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji,
b) zajęcia dla pięciu uczniów z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych,
c) gimnastyka korekcyjna dla ośmiu uczniów z wadami postawy,
d) zajęcia dla czterech uczniów, którzy rozwijają swoje zainteresowania ze szczególnym uwzględnieniem nauk
matematyczno-przyrodniczych.

W czasie zajęć uczniowie kontynuują indywidualizację pracy, jaka prowadzona jest w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, rozwijają swoje umiejętności i pogłębiają swoją wiedzę. Dzięki uczestnictwu w projekcie nasza szkoła doposażona została w materiały dydaktyczne, które ułatwiają i uatrakcyjniają prowadzone zajęcia pozalekcyjne.

Strona główna | Kalendarium 2011/12 | Wydarzenia 2011/12 | Projekty edukacyjne | Mapa witryny

Szukaj na stronie

Powrót do treści | Wróć do menu głównego