ZSP Witkowice


Idź do treści

grudzień

Wydarzenia > Kalendarium

Mroźny grudzień, wiele śniegu, żyzny roczek będzie w biegu.

Użyteczne informacje jak należy bezpiecznie logować się w e-dzienniku można znaleźć pod linkiem

Życzenia świąteczne


Na zbliżające się Święta
pragniemy złożyć życzenia
przeżywania Bożego
Narodzenia w zdrowiu, radości
i ciepłej rodzinnej atmosferze.
Kolejny zaś rok niech będzie
czasem pokoju oraz realizacji
osobistych zamierzeń
wszystkim uczniom, nauczycielom
i osobom związanym z ZSP Witkowice

Bezpieczeństwo dzieci w sieci

W dniu 22 grudnia 2016 odbyło się spotkanie uczniów klas IV - VI Szkoły Podstawowej z mł. asp. Anną Bibrzycką z Komisariatu Policji w Kętach na temat cyberprzemocy i ogólnie pojętego bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie w trakcie prelekcji dowiedzieli się, jakie są zagrożenia i konsekwencje przestępstw popełnionych za pośrednictwem Internetu. Policjantka dokładnie opisała zjawisko cyberprzemocy. Agresja elektroniczna to stosowanie przemocy poprzez prześladowanie, zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie innych osób z wykorzystaniem Internetu i narzędzi typu elektronicznego, takich jak: SMS, e-mail, witryny internetowe, fora dyskusyjne, portale społecznościowe. Sprawcy cyberprzemocy poprzez upublicznianie kompromitujących materiałów, zdjęć najczęściej zrobionych ukradkiem chcą skompromitować konkretne osoby lub grupy ludzi. Prelegentka jednak podkreśliła, że w Internecie nikt nie jest anonimowy. Zwróciła uwagę, że cyberprzemoc to przestępstwo, które należy zgłaszać organom ścigania. Pomocy można szukać także u rodziców, nauczycieli, specjalistów, np. pod numerem telefonu 800 100 100 (Telefonie dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci) lub Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. Na koniec podsumowała zalety i wady Internetu, kierując szczególną uwagę na prawidłowe korzystanie z zasobów w sieci, przestrzeganie zdrowego czasu spędzanego przed komputerem oraz stosowanie zasad netykiety.

Przedstawienie jasełkowe

W dniu 21 grudnia 2016r. uczniowie z klasy II b wystąpili dla swoich bliskich w przedstawieniu jasełkowym. Dzieci zachwyciły nie tylko piękną recytacją, ale także wspaniałym śpiewem kolęd i pastorałek. Z podziwem obejrzeli również piękny taniec „Gwiazdeczek”. Oprawą była dekoracja wykonana przez wychowawcę Barbarę Spadek i rodziców. Po zakończonym spektaklu zaproszeni goście połamali się opłatkiem i wspólnie kolędowali. W świątecznych nastrojach wrócili do domu. Przedstawienie to zostało powtórzone dla wszystkich uczniów w ostatnim dniu zajęć. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

W tym dniu także p. dyrektor Bożena Kubisiak wręczyła puchary dla dwójki uczniów tej klasy za zdobycie miejsc medalowych w Olimpiadzie Malucha.
I miejsce w kategorii skok w dal zdobył
Ksawier Grocholski
III miejsce w kategorii rzut piłką lekarską zdobył
Bartosz Piątek
Gratulujemy uczniom wspaniałego wyniku!

Zdjęcia

Zawody pływackie

W dniu 20.12.2016 (wtorek) odbyły się zawody powiatowe w pływaniu które zorganizowała Szkoła Sportowa z Oświęcimia w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kętach. Naszą szkolę reprezentowało trzech znakomitych pływaków:

Milena Jarosz z 4a, która startowała 50 metrów w stylu motylkowym w czasie 00:54.1
Joanna Zacny z 6a, która startowała 50 metrów w stylu dowolnym w czasie 00:45.5
Michał Rusinek z 4a, który startował 50 metrów w stylu dowolnym w czasie 01:05.5

Zawodnicy przywieźli do naszej szkoły dwa medale, jeden srebrny zdobyty przez Milenę Jarosz i brązowy zdobyty przez Joanne Zacny.
Gratulujemy.

MALI MISTRZOWIE

Nasza szkoła w tym roku przystąpiła do programu „Mały Mistrz”. Skierowany jest on do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a jego ideą jest propagowanie aktywnej postawy. W ramach programu otrzymaliśmy profesjonalne przybory i pomoce, które ułatwiają ćwiczenia naszym pierwszakom. Uczniowie po opanowaniu określonych sprawności ( rowerzysta-turysta, gimnastyk-tancerz, saneczkarz-narciarz, piłkarz, lekkoatleta, pływak) i umiejętności ruchowych, otrzymują odpowiedni znaczek, który wlepiają do swojej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł „Małego Mistrza". Dzieci z zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach, pilnie ćwiczą swe umiejętności, wiele ćwiczeń wykonują już bez większych problemów. Mali mistrzowie są zwinni, szybcy i starają się być dokładni.

K.J.

Podziękowania za udział w akcji

KLUB MŁODEGO EKOLOGA DZIĘKUJE ZA UDZIAŁ W DRUGIEJ EDYCJI ZBIÓRKI NA RZECZ SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W OŚWIĘCIMIU. Wszystkie zebrane artykuły zostały przekazane za pośrednictwem Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kętach do schroniska dla zwierząt. Dziękujemy za udział w tym wydarzeniu i wsparcie zwierząt.

Klasy VI w Teatrze Banialuka

Od przeszło stu lat, co roku, na Boże Narodzenie, w czarodziejskim świecie literatury przemianę swojego życia przechodzi niejaki Eebenezer Scrooge - znany wszystkim bohater "Opowieści wigilijnej". W piątek, 16. 12. 2016 r., klasy VI SP wraz z paniami: D. Kozioł oraz B. Stworą i panem M. Wiśniowskim mogli zobaczyć tę przemianę widzianą okiem twórców bielskiego Teatru Banialuka w spektaklu pt. "Mrs Scrooge".
Za sprawą duchów pokazanych w trzech różnych odsłonach: dworskiej, wodewilowej i pełnej grozy obserwowaliśmy powolną metamorfozę głównego bohatera. Poważny przekaz przedstawienia zapamiętamy z pewnością poprzez ciekawe rozwiązania inscenizacyjne: aktorów poruszających się na szczudłach, pantomimę pogrzebu Ebenezera czy Ducha jeżdżącego na hulajnodze, a także świetne połączenie lalek z postaciami aktorów.

Informacja

Szanowni Państwo!

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras organizuje wypoczynek zimowy dla dzieci rolników z dofinansowaniem Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

OPŁATA RODZICÓW ZA 10-DNIOWE ZIMOWISKA WYNOSI: 200 ZŁ

Stowarzyszenie organizuje wypoczynek w Pieninach, w miejscowości Ochotnica Dolna, bądź w Tatrach w miejscowości Biały Dunajec.

Termin kolonii:
30 stycznia-08 lutego 2017r.

AUTOKAR PRZYJEDZIE PO DZIECI DO GMINY KĘTY.


W załączeniu więcej informacji.
- pismo przewodnie
- porozumienie KRUS
- wzór listy do KRUS
- wzór listy uczestników

Wygrani I etapu "Konkursu na najlepszą gazetkę ścienną"

Pierwszy etap konkursu na najpiękniejszą gazetkę ścienną za nami! Tematem prezentacji przygotowanych przez poszczególne zespoły klasowe byli wybrani pisarze, poeci bądź książki. I tak, m. in, gazetki poświęcono postaciom Pinokia i Małego Księcia, pisarzom: J. R. R. Tolkienowi i Henrykowi Sienkiewiczowi, lekturze - Akademii Pana Kleksa.

Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce w kategorii SP - kl. IVB (Akademia Pana Kleksa)
I miejsce w kategorii Gimnazjum - kl. II ( Mały Książę).
Poza podium znalazła się klasa IVa, która została jednak wyróżniona.

Zachęcamy do jeszcze większej kreatywności w przygotowaniu gazetek w dwóch kolejnych etapach konkursu: w ostatnim tygodniu stycznia i w ostatnim tygodniu marca. Klasa, która spisze się najlepiej w trzech etapach, zwycięży i otrzyma nagrodę finansową! Zachęcamy do międzyklasowej rywalizacji i gratulujemy zwycięzcom pierwszego etapu konkursu! Przypominamy, że kryteria oceniania zostały szczegółowo określone w regulaminie (na gazecie ściennej obok sali nr 1 oraz na stronie internetowej szkoły). B.S.

Kochamy Pana Andersena!

Od czego zaczynać przygodę z czytaniem, jeśli nie od najpiękniejszych baśni? Doskonale wiedzą o tym podopieczni pani Basi Spadek z klasy II oraz ich rodzice, którzy w ramach realizacji projektu czytelniczego przygotowali wspólnie niezwykłą prezentację poświęconą utworom H. Ch. Andersena. Mogliśmy podziwiać ilustracje wykonane różnymi technikami plastycznymi. Co trzeba podkreślić, dzieci wykonały obrazy wspólnie z rodzicami! Gratulujemy dzieciom, Pani Basi i w szczególności …mamom oraz tatom. Bo cóż można dać dziecku cenniejszego niż wspólnie spędzony czas poświęcony tak szczytnej idei, jaką jest rozwijanie pasji czytelniczej?! B.S.

Sukces Martyny Jurzak!

Martyna Jurzak znalazła się w etapie rejonowym Małopolskiego Konkursu Przedmiotowego Języka Polskiego dla gimnazjów. Uczennica powalczy teraz o udział w etapie wojewódzkim tego najważniejszego konkursu polonistycznego. Musi w tym celu zapoznać się z lekturami określonymi przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, wykazać się ich doskonałą znajomością, a także umiejętnością analizy i interpretacji! Martynę przygotowała pani Barbara Stwora. Życzymy powodzenia!

Targi Edukacyjne

Klasy II i III gimnazjum wraz z paniami: K. Romik, M. Gołek i B. Stworą wzięły udział w Targach Edukacyjnych w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu. W ich trakcie mogły zapoznać się z ofertą wszystkich szkół średnich prowadzonych przez powiat oświęcimski. Każda ze szkół ponadgimnazjalnych przygotowała na ten dzień prezentację, a ich przedstawiciele szczegółowo odpowiadali na pytania i wątpliwości gimnazjalistów. Mamy nadzieję, że udział w Targach ułatwi młodym ludziom podjęcie decyzji, którą ze szkół wybrać! Dziękujemy Radzie Rodziców ZSP za sfinansowanie naszym gimnazjalistom przejazdu na Targi! B.S.

Przedstawienie pt. ”Przygody Janka i Dziadka Mroza”

Dnia 5 grudnia nadszedł długo oczekiwany przez dzieci dzień w naszej szkole - dzień odwiedzin Świętego Mikołaj. Klasy I-III z tej okazji obejrzały przedstawienie pt. ”Przygody Janka i Dziadka Mroza”, po którym nastąpiło niecodzienne spotkanie z wyjątkowym gościem. Każdy uczeń z mikołajkowego worka otrzymał wspaniały prezent. Aby uwiecznić tak niepowtarzalną chwilę, zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia. Za wszystkie prezenty i zorganizowanie przedstawienia, składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców, dzięki której ten dzień był dla nas wyjątkowy.

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ


WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

06.12.2016r. naszych uczniów odwiedził niezwykły gość. Na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego i dzięki współpracy z Radą Rodziców w klasach pojawił się Święty Mikołaj. Pytał uczniów czy byli grzeczni, po czym częstował ich słodyczami. Klasa IIa nawet zaśpiewała mu piosenkę. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. A jak wizyta przebiegła? – zapraszamy do galerii.

Wycieczka do miejskiej biblioteki

6 grudnia 2016r. uczniowie klasy IIa SP byli na wycieczce w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kętach. Obejrzeli bogaty księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich. Panie bibliotekarki opowiedziały w jaki sposób można zapisać się do biblioteki oraz jak z niej korzystać. Wędrując między pólkami pełnymi książek opowiadały o tym, jak należy zachować się w takim miejscu oraz jak szanować książki. Kilkoro dzieci, które już wcześniej były zapisane przez rodziców, wypożyczyło książki. Uczniowie wzięli udział w zajęciach słuchając opowiadania Roksany Jędrzejewskiej - Wróbel pt. " Idealne święta" ze zbioru opowiadań wigilijnych. Na zakończenie zajęć wszyscy napisali świąteczne życzenia na kolorowych gwiazdkach z których ułożyli piękną choinkę.

Uczniowie składając życzenia przedświąteczne i obiecali, że wrócą tu z rodzicami
Wychowawca klasy IIa: Barbara Kos

Spotkanie z górnikiem

W dniu 02.12.2016 roku w klasach I -III Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Witkowicach odbyło się spotkanie z byłym pracownikiem Kopalni "Piast" w Bieruniu, Panem Ryszardem Dzień. Uczniowie z zainteresowaniem przyglądali się galowemu mundurowi i czapce z białym pióropuszem, która poprawnie nazywa się czako. Podziwiali odznaczenia oraz szablę, którą otrzymać można tylko za znaczące zasługi. Gość z dużym zaangażowaniem opowiadał o trudach górniczej pracy, która ma ogromne znaczenie - na co dzień. Uczniowie słuchali opowieści o niebezpiecznej pracy w kopalni oraz o górniczych zwyczajach. Spotkanie było bardzo pouczające i przybliżyło dzieciom postać górnika i jego ciężką pracę. Na zakończenie wszyscy uczniowie serdecznie podziękowali za przybycie, wręczyli drobny upominek i zrobili pamiątkowe zdjęcie. Jeszcze raz w imieniu dzieci i nauczycieli serdecznie dziękujemy!

Olimpiada Malucha

26 listopada 2016 roku uczniowie klas młodszych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w I etapie zawodów sportowych wzięli udział w"Olimpiadzie Malucha" Mistrzostwach Gminy Kęty Klas I-III zorganizowanych na hali OSiR w Kętach. Naszą szkołę reprezentowali: Grzywa Milena, Gawęda Daria, Kawończyk Amelia, Jaworska Roksana, Luranc Martyna, Marczyńska Maria, Domasik Nikola, Flasz Sara, Janisz Julia, Piątek Kacper, Stawowczyk Karol, Wolas Oliwier, Bałamucki Jakub, Grocholski Ksawier, Piątek Bartosz, Gawęda Miłosz, Juraszek Jan, Płonka Oskar. Każdy uczeń startował w następujących konkurencjach: biegu na 20 m, biegu wahadłowym 4*15 m, w skoku w dal z miejsca oraz rzucie piłką lekarską. Wszyscy uczestnicy spisali się znakomicie. Piękną pamiątką z udziału w zawodach są medale, które oprócz słodkiego poczęstunku dostały dzieci. Poniżej lista zwycięzców "Olimiady Maluch" ZSP Witkowice:

Ksawier Grocholski - I miejsce w skoku w dal
Piątek Bartosz - III miejsce w rzucie piłką lekarską

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.


WsteczPlayDalej

MIKOŁAJKI 2016
Święty Mikołaj oprócz prezentów ma dla Was jeszcze jedną miłą niespodziankę - KAŻDY KTO WE WTOREK 6. GRUDNIA BĘDZIE MIAŁ NA SOBIE ATRYBUT MIKOŁAJA
NIE BĘDZIE PYTANY!!!

Ogłoszenie


W dniu 5 grudnia 2016r. o godz. 18:00 odbędzie się zebranie Rady Rodziców
i przedstawicieli trójek klasowych
.

OKULARY DLA AFRYKI - podsumowanie zbiórki

Wolontariusze Szkolnego koła Caritas serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki pt. "Okulary dla Afryki". W sumie zebraliśmy 155 sztuk okularów korekcyjnych lub przeciwsłonecznych, które przekazaliśmy do punktu zbiórki w Bielsku - Białej, skąd dalej zostaną przekazane potrzebującym osobom w Afryce. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie!

KONKURS MATEMATYCZNY ORZEŁ

ZAPROSZENIE
DO UDZIAŁU W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE
MATEMATYCZNY ORZEŁ


TERMIN: 15 GRUDNIA 2016

MIEJSCE: ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W WITKOWICACH


Organizatorem konkursu jest firma DELTA
Koszt konkursu 8 zł od każdego uczestnika zostanie sfinansowany w całości przez Radę Rodziców!

- konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów od klasy I do klasy VI szkoły podstawowej
- rozgrywany jest w 2 kategoriach wiekowych: klasa III-IV, klasa V-VI
- skala trudności jest tak przygotowana aby wszyscy uczniowie mogli spróbować swych sił
- konkurs będzie testem jednokrotnego wyboru składającym się z 21 pytań. Do każdego pytania podane zostaną 4 odpowiedzi, z których tylko jedna odpowiedź jest poprawna

W tym konkursie nie ma przegranych!


˘ wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymają dyplom uznania
˘ najlepszy uczeń w szkole w danej kategorii wiekowej otrzyma nagrodę rzeczowa ufundowaną przez organizatora
˘ najlepsi otrzymają tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu, dyplomy i cenne nagrody.

ZACHĘCAM WSZYSTKICH UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ DO UDZIAŁU W KONKURSIE
I ŻYCZĘ SUKCESÓW


Szkolny koordynator konkursu
Krzysztof Gilowski

Program zdrowotny profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV)

W związku z uczestnictwem naszej szkoły w kampanii informacyjno - edukacyjnej na temat profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Małopolsce, wszyscy uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w zajęciach, podczas których pogłębili swoją wiedzę nt. wirusa. W trakcie prelekcji dowiedzieli się co to jest wirus brodawczaka ludzkiego HPV (ang. Human Papilloma Virus), jak można się nim zarazić oraz jaka jest skala problemu zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego wśród kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Co najważniejsze, uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób zapobiegać zakażeniu wirusem. Uczniowie otrzymali także materiały edukacyjne, zaś rodzice broszury edukacyjne na temat profilaktyki HPV oraz raka szyjki macicy. Więcej informacji na stronach: www.profilaktykiwmalopolsce.pl, www.dzieciecyszpital.pl.

Akcja wspierania zwierząt w schronisku

KLUB MŁODEGO EKOLOGA zaprasza do udziału w zbiórce artykułów potrzebnych zwierzętom do przetrwania zimy.
Zbiórka trwa od 28 listopada do 2 grudnia 2016 roku.
Po zakończeniu akcji zebrane artykuły zostaną przekazane do schroniska dla zwierząt w Oświęcimiu.
Zbierane artykuły :
" stare koce / kołdry
" ręczniki, ręczniki papierowe
" stare swetry
" środki odkażające
" poszewki
Artykuły dla zwierząt można przynosić na świetlicę szkolną.
Zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce i wsparcia zwierząt.

opiekun : M.L.


Wydarzenia | Szkoła | Przedszkole | Organizacja | Dla uczniów | Edukacja | Historia | Archiwum | Rada Rodziców | Ogłoszenia | Mapa witryny

Szukaj na stronie

Powrót do treści | Wróć do menu głównego