ZSP Witkowice


Idź do treści

listopad

Wydarzenia > Kalendarium

Deszcze listopadowe budzą wiatry zimowe.

Użyteczne informacje jak należy bezpiecznie logować się w e-dzienniku można znaleźć pod linkiem

Spotkanie z rodzicami

W dniu 16 listopada 2016 roku w naszej szkole na sali gimnastycznej została przeprowadzona prelekcja dla wszystkich rodziców na temat "Decyzje pozornie nieistotne - postawy rodziców, a postrzeganie alkoholizmu i zagrożeń wypływających z korzystania z Internetu przez dzieci i młodzież". Spotkanie prowadziła pani Monika Pleszewska - terapeuta Fundacji Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień "Nadzieja" w Bielsku - Białej. Prowadząca przedstawiła zagrożenia na jakie narażona jest młodzież, omówiła sygnały ostrzegawcze na jakie rodzice powinni zwracać uwagę, mocna zaakcentowała, co może pomóc młodzieży, żeby nie popadła w uzależnienie. Wskazała również instytucje, gdzie można uzyskać profesjonalną pomoc. Terapeutka podjęła także bardzo ważny i aktualny temat zagrożeń związanych z cyberprzemocą i niepokojącym sposobie używania Internetu przez dzieci i młodzież. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami zawartymi w prezentacji multimedialnej, przedstawionej podczas ogólnego spotkania

WsteczPlayDalej

Podziękowania za udział w akcji zbierania kasztanów i żołędzi

KLUB MŁODEGO EKOLOGA dziękuje wszystkim za udział w zbiórce kasztanów i żołędzi, która prowadzona była dla "ZAGRODY ŻUBRÓW W PSZCZYNIE". Dzięki akcji dla żubrów zebraliśmy 147 kg nasion (80 kg kasztanów i 67 kg żołędzi), które będą stanowiły świetny pokarm dla zwierząt w czasie zimy.
Zachęcamy do udziału w naszych kolejnych akcjach.

opiekun: M.L.


Akcja zbiórki zużytych baterii 2016

KLUB MŁODEGO EKOLOGA ogłasza zbiórkę zużytych baterii

Jest to kolejna XII edycja akcji organizowanej przez Zakład Usług Komunalnych w Oświęcimiu "
Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii". Baterie można przynosić na świetlicę szkolną lub do oznaczonego kartonu - "nowy parter" obok sali nr 8 . Zachęcamy rodziców i uczniów do udziału w zbiórce. Razem dbamy o środowisko.

opiekun : M.L.


Projekt czytelniczy

"Czytanie - podróż do tysiąca światów" Uczniowie ZSP w Witkowicach!

Serdecznie zapraszamy Was do udziału w nowym projekcie czytelniczym! W jego realizacji liczymy zarówno na "pożeraczy" lektur oraz moli książkowych, jak i na tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z czytaniem. … Projekt adresowany jest do każdego! Razem zróbmy coś, by szkolna biblioteka zaczęła tętnić życiem! Czytajcie i zachęcaj do tego innych, wymieniajcie się informacjami na temat dobrych książek, nie bójcie się sięgać po ciekawe powieści, piszcie recenzje! Zachęcamy do udziału w licznych konkursach, których regulaminy znajdziecie poniżej. Czekają na Was nagrody, które zostaną wręczone w trakcie uroczystej gali podsumowującej realizację projektu w maju 2017!
Pragniemy Was zachęcić do czytania poprzez m. in. ciekawe lekcje, wyjazdy do biblioteki w Kętach, interesujące spotkania, hasła i cytaty promujące czytelnictwo, pozyskanie środków finansowych na nowe książki do biblioteki szkolnej oraz wydanie specjalnego numeru gazety z Waszą twórczością literacką! Czekamy na Wasz udział w projekcie!

B. Stwora, D. Kozioł, M. Kostka

link do regulaminów

SUKCES MARTYNY JURZAK!

"Lux ex Roma (Światło z Rzymu). Chrzest Polski 966-2016". Taki temat przyświecał uczestnikom XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego, w którym Martyna Jurzak świetnie się zaprezentowała, zajmując pierwsze miejsce w eliminacjach lokalnych i zdobywając wyróżnienie w eliminacjach regionalnych w Wadowicach. Warto podkreślić, że Martyna była jedyną gimnazjalistką wśród uczestników eliminacji regionalnych i musiała się zmierzyć z licealistami! Zadaniem uczestników rywalizacji było wygłoszenie z pamięci 5-minutowego przemówienia nawiązującego do hasła przewodniego Konkursu. Gratulujemy wyróżnienia i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy Martyny w konkursach recytatorskich! Do Konkursu Martynę przygotowały panie Wiesława Putek i Barbara Stwora.

Klasa trzecie Gimnazjum w Teatrze Polskim!

Czy pokusa władzy może być tak silna, że zdobywa się ją "po trupach"? Czy zajmowanie wysokich urzędów sankcjonuje pogardzanie innymi i wcielanie swojej wizji świata za wszelką cenę? Przed takimi, poważnymi pytaniami stanęła w ostatnią sobotę klasa III gimnazjum, która wraz z paniami B. Stworą i E. Jurzak wybrała się do Teatru Polskiego w Bielsku - Białej na spektakl według tragedii W. Szekspira pt. Makbet. Młodzież mogła poczuć smak prawdziwego Teatru, bowiem, tak jak przystało na prawdziwe wydarzenie teatralne, spektakl rozpoczął się wieczorową porą, o godz. 19.00. Inscenizacja jednego z najsłynniejszych dramatów Szekspira zachwyciła widzów, o czym świadczyły kilkuminutowe owacje na stojąco. Ciekawe rozwiązania scenograficzne i inscenizacyjne, takie jak wielokrotne zastosowanie zapadni, postać wiedźmy Hekate lecącej nad głowami publiczności, musicalowy taniec czarownic na długo pozostaną w naszej pamięci, podobnie jak świetne role aktorów wcielających się w postać Odźwiernego, Rosse'a czy Makbeta i jego żony. Już planujemy następny wyjazd do Teatru!

KOŁO CARITAS Z WITKOWIC Z WIZYTĄ W CZAŃCU

W środę 16 listopada przedstawiciele naszego Szkolnego Koła Caritas udali się do Czańca na zaproszenie tamtejszej szkoły podstawowej, której uczniowie również pragną włączyć się w działalność charytatywną pod patronatem Caritas. Daria, Magda, p. Michał i pani dyrektor Bożena Kubisiak przybliżyli działalność naszego Koła, przedstawili prezentację z naszych akcji i poddali propozycje działań. Wizję i misję Szkolnych Kół Caritas przedstawił obecny również na spotkaniu dyrektor Caritas diecezji bielsko - żywieckiej, ks. Robert Kasprowski. Naszym młodszym kolegom życzymy dużo zapału do pracy, dobrych pomysłów i natchnień Ducha Świętego. Powodzenia!

"Między nami kobietkami"

W dniu 16 listopada 2016 roku wszystkie uczennice klas szóstych wzięły udział w spotkaniu, które prowadziła pani Paulina Mularczyk, w ramach programu edukacyjnego "Miedzy nami kobietkami". Podczas zajęć poruszono temat zdrowego odżywiania się, zmian fizycznych i emocjonalnych okresu dojrzewania. Prowadząca wskazała również ogromne znaczenie systematycznej i właściwej higieny osobistej dla rozwijającego się młodego organizmu. Po zakończeniu prelekcji dziewczęta otrzymały pakiet zawierający zestaw materiałów edukacyjnych.

AKADEMIA Z OKAZJI 11 LISTOPADA

W czwartek przed Świętem Niepodległości uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Małgorzaty Gołek i p. Michała Wiśniowskiego przygotowali uroczystą akademię. O oprawę muzyczną zadbał p. Jan Kuźma, a dekorację wraz z uczniami klasy II przygotowała p. Barbara Spadek. Podczas akademii mogliśmy się dowiedzieć o historii naszej Ojczyzny pod zaborami i o walce naszych przodków w obronie polskości. Pamiętamy, że 11 listopada 1918 roku po 123 latach nasz kraj odzyskał niepodległość. Cieszymy się że żyjemy w wolnym kraju i tą Akademią chcieliśmy także oddać hołd tym, którzy oddali życie za naszą wolność.

SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ

W środę 9 listopada rozpoczęła się kolejna kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej. Naszą szkołę reprezentuje Hubert Kawończyk, któremu na pierwszym spotkaniu towarzyszyła pani dyrektor Bożena Kubisiak. Pierwsze posiedzenie nowego składu Rady było spotkaniem organizacyjnym. Mamy nadzieję na owocną działalność Huberta w Radzie i życzymy mu wielu sukcesów.

"No promil - No problem" - sprawozdanie


Spotkania z rodzicami

W dniu 16.11.2016r. w ZSP w Witkowicach odbędą się zebrania z Rodzicami:

Dla klasy I - II ab szkoły podstawowej o godzinie 17:00
Dla klasy III ab szkoły podstawowej o godzinie 16:30
Dla klasy IV-VI szkoły podstawowej o godzinie 17:00
Dla klasy I -II gimnazjum o godzinie 17:00
Dla klasy III gimnazjum o godzinie 16:00

Serdecznie zapraszamy!

Ogłoszenie

Zebranie Rady Rodziców odbędzie się w dniu 08.11.2016 r. o godzinie 18:00
w budynku szkoły, sala nr 11

Eliminacje szkolne do Olimpiady Malucha w ZSP Witkowicach

W klasach I-III w październiku na lekcjach w-f trwały przygotowania do imprezy sportowej pt. "Olimpiada Malucha". Dzieci pod okiem swoich wychowawczyń brały udział w zawodach sportowych doskonalących szybkość, zwinność, skoczność oraz siłę. Konkurencjami, którymi dzieci miały stawić czoło były m.in. bieg na 25m, bieg wahadłowy 4x15m, rzut piłka lekarską oraz skok w dal z miejsca. Zawody szkolne ( klasowe ) cieszyły się dużym powodzeniem oraz zaangażowaniem uczniów. Rywalizacja przebiegała według ustalonych reguł, zgodnie z zasadami fair play. Zawody szkolne miały za zadanie wyłonić najlepszą 6 dzieci z danej klasy, tj. po trzy dziewczynki i 3 chłopców z danego rocznika. Łącznie szkołę będzie reprezentować 18 zawodników placówki. Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu będą reprezentować szkołę 26 listopada w " Olimpiadzie Malucha" na hali OSiR w Kętach.

Klasa I: Grzywa Milena, Gawęda Daria, Kawończyk Amelia
Wolas Oliwier, Stawowczyk Karol, Piątek Kacper
Klasa II: Marczyńska Maria, Jaworska Roksana, Luranc Martyna
Bałamucki Jakub, Piątek Bartosz, Grocholski Ksawier
Klasa III: Janisz Julia, Flasz Sara, Domasik Nikola
Juraszek Jan, Gawęda Miłosz, Płonka Oskar

Dzieciom życzymy wygranej w zawodach !!!

Zawody piłki halowej

W dniu 28.10.2016. odbyły się zawody piłki nożnej halowej dla dzieci ze szkół podstawowych w Gminie Kęty. Organizator Grzegorz Szulc zorganizował je na hali OSiR w Kętach. ZSP Witkowice zdobyły drugie miejsce.

Naszą szkołę reprezentowali nastepujący uczniowie:
Igor Olszewski
Sergiusz Domasik
Oliwier Krawczyk
Tobiasz Gawęda
Tymoteusz Bąbacz
Kornel Kawończyk
Antoni Marczyński

Turniej wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Kęty Podlesie, natomiast trzecie miejsce zdobyli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej z Nowej Wsi. Pozostałe szkoły które brały udział w zawodach to SP nr 2 Kęty, SP nr 1 Kęty oraz Szkoła Podstawowa z Bielan. GRATULUJEMY naszym zawodnikom.

Podsumowanie konkursu "Artystą Być…2016"


"NO PROMIL - NO PROBLEM" W WITKOWICACH

Uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły po raz kolejny przyłączyli się do kampanii społecznej "No promil no problem", której głównym celem jest ograniczenie liczby nietrzeźwych kierowców na naszych drogach. Dlatego też w dniu 28 października wszyscy uczniowie ZSP w Witkowicach wzięli udział w marszu "No promil No problem". Idąc główną drogą Witkowic, ulicą Beskidzką, uczestnicy pochodu prezentowali afisze i plakaty zwracające uwagę na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi: pieszych oraz kierowców. Uczniowie głośno skandowali hasła promujące trzeźwość kierowców, m.in.: "Lepiej się popukać w czółko, niż po drinku wsiąść za kółko", "Piłeś, nie jedź, nie zabijaj", " Kiedy jedziesz samochodem, wypij tylko soczek z lodem", "Stop pijanym kierowcom" itp. Dorośli przechodnie otrzymywali ulotki dotyczące tragicznych konsekwencji prowadzenia pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu, młodszym wręczano balony, naklejki z logiem kampanii. Nad bezpieczeństwem uczniów w trakcie marszu czuwali nauczyciele wraz z dzielnicowym Witkowic. Poza tym, w ramach tej akcji, wszyscy wychowawcy klas przeprowadzili na godzinach wychowawczych lekcje na temat odpowiedzialności, a w klasach starszych również o konsekwencjach picia alkoholu. Poinformowali uczniów o możliwości udziału dwóch konkursach: indywidualnym oraz drużynowym. Wychowawcy rozdali do podpisania osobom zainteresowanym deklarację odpowiedzialnego pasażera/ świadka.

Spotkanie Szkolnych Kół Caritas

W środę 26 października 2016 roku przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunem udali się do Jubileuszowego Centrum Caritas w Lipniku w Bielsku-Białej. Spotkanie Szkolnych Kół Caritas diecezji bielsko-żywieckiej rozpoczęła konferencja o miłosierdziu, którą wygłosił ks. Przemysław Gawlas. Następnie ks. Robert Kasprowski przekazał informację o planach diecezjalnej caritas na najbliższy rok i poinformował z radością, że ilość Szkolnych Kół Caritas od zeszłego roku się podwoiła - obecnie w diecezji działa 26 kół liczących około tysiąca wolontariuszy. Dalsza część spotkania, po wspólnym odmówieniu modlitwy Anioł Pański, upłynęła na luźnych rozmowach przy herbacie i słodyczach. Ostatnim akcentem spotkania był obiad i wspólne zdjęcie. Zbudowani atmosferą spotkania i pełni zapału i chęci do pracy mamy nadzieję na kolejny owocny rok naszego działania.

Akcja odblaski

„Bez odblasków o zmroku, nie robię nawet kroku!” takim hasłem 26.10. 2016r. uczniowie z Witkowic w dalszym ciągu promowali bezpieczeństwo na drodze. Tym razem, podjęta przez nich „Akcja odblaski”, miała na celu propagować bezpieczeństwo, nie tylko pośród dzieci ale również wśród młodzieży i osób starszych. Uczniowie klas V i VI rozdawali o zmierzchu przed i po Nabożeństwie Różańcowym, elementy odblaskowe i opaski oraz stworzoną specjalnie na tę okazję ulotkę. Organizatorzy mają nadzieję, że cel, który przyświeca tej akcji nie pozostanie bez echa i zachęci większą liczbę osób, nie tylko mieszkańców Witkowic do bycia widocznym na drodze.

Ogłaszamy konkurs

Wydarzenia | Szkoła | Przedszkole | Organizacja | Dla uczniów | Edukacja | Historia | Archiwum | Rada Rodziców | Ogłoszenia | Mapa witryny

Szukaj na stronie

Powrót do treści | Wróć do menu głównego