ZSP Witkowice


Idź do treści

październik

Wydarzenia > Kalendarium

W październiku kawek gromada, słotne dni nam zapowiada.

Użyteczne informacje jak należy bezpiecznie logować się w e-dzienniku można znaleźć pod linkiem

Odblaskowa dyskoteka w kl 4 SP

W dniu 26.10. 2016 wychowawcy czwartych klas podstawowych, zorganizowali dyskotekę odblaskową dla swoich dzieci. Zabawa przebiegała w miłej atmosferze. Uczniowie śpiewali i tańczyli przez dwie godziny w rytmach różnych przebojów. Dziękujemy uczniom z VI a Tymoteuszowi Bąbacz i Krzysztofowi Luranc za obsługę muzyczną.

Zawody w halowej piłce nożnej

W dniu 25.10.2016 odbyły się zawody z halowej piłki nożnej dla uczniów gimnazjum. Impreza odbyła się na Hali OSiR w Kętach.
W składzie drużyny reprezentującej Szkołę z Witkowic weszli:
Hubert Kawończyk
Sebastian Klęczar
Krtystian Jekiełek
Mateusz Janas
Łukasz Jurzak
Miłosz Jarosz
Kacper Bąk
Pośród ośmiu drużyn nasza Szkoła zdobyła piąte miejsce.
Dziękujemy bardzo za udział i zaangażowanie uczniów, przygotowywanych przez P. K. Romik oraz P. A. Sołtysek

GRUPA I
PZ 11 Kęty
ZSG nr 1 Kęty
ZSG Bielany
ZSP Witkowice

Wyniki w grupie I

PZ 11 Kęty - ZSP Witkowice 0:0
ZSG nr 1 Kęty - ZSG Bielany 5:0
ZSP Witkowice - ZSG Bielany 2:0
ZSG nr 1 Kęty - PZ 11 Kęty 4:4
ZSG nr 1 Kęty - ZSP Witkowice 1:0
ZSG Bielany - PZ 11 Kęty 0:2

Tabela końcowa

ZSG nr 1 Kęty
PZ 11 Kęty
ZSP Witkowice
ZSG Bielany

GRUPA II
ZSP nr 3 Kęty
ZSG nr 2 Kęty
ZSP Bulowice
ZSG Nowa Wieś

Wyniki w grupie II

ZSP nr 3 Kęty - ZSG Nowa Wieś 1:2
ZSG nr 2 Kęty - ZSP Bulowice 3:1
ZSG Nowa Wieś - ZSP Bulowice 1:3
ZSG 2 Kęty - ZSG Nowa Wieś 1:1
ZSG 2 Kęty - ZSG 3 Kęty 3:0
ZSP Bulowice - ZSG 3 Kęty 4:1

Tabela końcowa

1. ZSG nr 2 Kęty
2. ZSP Bulowice
3. ZSG Nowa Wieś
4. ZSP 3 Kęty

Mecz o 3 miejsce
PZ 11 Kęty - ZSP Bulowice 1:0
Mecz finałowy
ZSG 1 Kęty - ZSG 2 Kęty 2:1

Do dalszego etapu rozgrywek (zawodów powiatowych) awansowała drużyna ZSG nr 1 Kęty. Gratulujemy!
Opiekun Katarzyna Romik

Witkowice świecą przykładem

Dnia 21 października uczniowie wraz z nauczycielami ZSP w Witkowicach wzięli udział w odblaskowym happeningu, który odbył się na lokalnych drogach sołectwa. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi, jak ważne jest noszenie odblasków. Uczestnicy wyposażeni w kamizelki odblaskowe oraz transparenty chcieli uwrażliwić mieszkańców Witkowic na to, jak bardzo zwiększa się nasze bezpieczeństwo na drodze gdy jesteśmy widoczni. Aby zwrócić uwagę kierowców, uczniowie rozdawali również specjalnie opracowane na tę okazję ulotki. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych wszystkim uczestnikom marszu towarzyszyły dobre humory. Bardzo dziękujemy policji, która w ten szczególny dzień włączyła się do naszych działań i pomogła w bezpieczny sposób poruszać się po drogach Witkowic, a Radzie Rodziców za wydrukowanie ulotek. Podziękowania kierujemy również dla tych, którzy przekazali nam odblaski i kamizelki:
- ks. Stanisław Lipowski
- Legion Ochrona
- OSP Bulowice
- Delfin Market – Bożena Piecha
- Gothaer Ubezpieczenia – Izabela Wierońska
- Małgorzata Kasperek
- Jarosław Jakiełek – Ubezpieczenia
- PZU – Katarzyna Kula

Koordynator Akcji:
Kinga Kiepura - Janeczko


Pamiętaj

.

Odblaskowa szkoła 2016

Już po raz kolejny uczniowie z Witkowic biorą udział w projekcie „Odblaskowa szkoła”, organizowanym m.in. przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Również w tym roku reprezentanci poszczególnych klas mogli wykazać się wiedzą podczas konkursu WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM zorganizowany w naszej Szkole w dniu 19 października. Jego celem było przypomnienie elementarnych przepisów dotyczących bezpieczeństwa oraz przygotowanie dzieci do samodzielnego uczestnictwa w ruch drogowym. Konkurs składał się z części teoretycznej, gdzie uczniowie odpowiadali na pytania oraz części praktycznej, w której reprezentanci klas I-III mogli wykazać się wiedzą dotyczącą znaków drogowych, natomiast uczniowie kl. IV-VI rywalizowali na torze przeszkód, który musieli pokonać na rowerze. Nad poprawnym przebiegiem całego konkursu czuwała komisja w składzie: Przedstawiciel Komisariatu w Kętach aspirant Dariusz Kubica, p. dyrektor Bożena Kubisiak, p. wicedyrektor Dagmara Chyl oraz p. pedagog Edyta Jurzak. Zwycięską drużyną w kl. I-III okazała się klasa II b, natomiast w kl. IV-VI pierwsze miejsce zajęła klasa VI a. Wszystkim uczestnikom gratulujemy! Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy: Kinga Kiepura-Janeczko
Małgorzata Gawęda

Targi Edukacji Pracy

W dniu 18.09.2016r. uczniowie klasy III gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w Targach Edukacji Pracy w Domu Kultury w Kętach, których organizatorem był Ośrodek Szkolenia Zawodowego Ochotniczych Hufców Pracy w Andrychowie. Młodzież zapoznała się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych w naszej gminie. Następnie odbyło się spotkanie z prezesem koła pszczelarzy w Kętach, który w trakcie prelekcji opowiadał o swojej pasji oraz przedstawił podstawy zawodu pszczelarza. Kolejny wykład przeprowadził przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy, który w trakcie prezentacji „Moja pierwsza praca” wskazał najczęstsze przyczyny wypadków młodocianych pracowników podczas pracy. Na koniec gimnazjaliści mieli okazję wziąć udział w castingu do popularnych seriali, takich jak „Szkoła”, czy „Trudne sprawy”.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

NIEZWYKŁY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ZSP W WITKOWICACH

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej uczciliśmy w poniedziałek 17 października. Na początku akademii Samorząd Uczniowski powitał wszystkich gości, wśród których byli: przedstawiciele Gminy Kęty w osobie I Zastępcy Burmistrza Gminy Kęty Pana Rafała Ficonia, Rady Rodziców, Policji, ale szczególnie ciepło przywitaliśmy byłych pracowników naszej Szkoły - emerytowanych nauczycieli oraz pracowników Administracji i Obsługi. Po przybliżeniu historii tego Święta oddaliśmy scenę naszym młodszym koleżankom i kolegom, czyli uczniom klasy IIb oraz chórowi szkolnemu. Ich życzeniom przeplatanym piosenkami towarzyszyły gromkie brawa. Końcowym akcentem było wręczanie róż przy akompaniamencie "Simply the best" Tiny Turner. Podczas akademii nasza szkoła otrzymała z rąk przedstawicieli policji certyfikat "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo" przyznany na lata 2016-2021 za całokształt działania na rzecz utrzymania i poprawy bezpieczeństwa w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Po części oficjalnej goście udali się na poczęstunek, zorganizowany przez Radę Rodziców.

Uroczystość przygotowali Pani Barbara Spadek, Pan Michał Wiśniowski i Pan Piotr Zięba, zaś o dekorację zadbały Pani Dorota Kozioł i Pani Barbara Gawęda - Badera.

Dziękujemy


Komunikat

SZANOWNI RODZICE I NAUCZYCIELE ZSP W WITKOWICACH

W IMIENIU AGENCJI RYNKU ROLNEGO SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W ANKIECIE OCENY DZIAŁAŃ PROMUJĄCYCH PROGRAM „OWOCE I WARZYWA W SZKOLE” ZREALIZOWANYCH W ROKU SZKOLNYM 2015/2016. Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W BADANIU. ANKIETA JEST DOSTĘPNA POD LINKIEM HTTP://OWOCEWSZKOLE.ORG/ANKIETA/ KTÓRY BĘDZIE AKTYWNA DO 28.10.2016R.

Wiejski Dzień Seniora

Dziękujemy Wam za mądrość
W sobotę, 15 października, na sali gimnastycznej ZSP w Witkowicach odbyła się niecodzienna uroczystość. Wiejski Dzień Seniora - to zorganizowane już po raz drugi przez Klub Seniora "Pod Złotym Dębem" spotkanie starszego pokolenia mieszkańców Witkowic. Gości powitała dyrektor ZSP w Witkowicach pani Bożena Kubisiak. Życząc wszelkiej pomyślności wyraziła radość z faktu, iż na miejsce swojego wyjątkowego spotkania Seniorzy wybrali właśnie szkołę. Również gorące powitanie padło z ust prezes Klubu Seniora "Pod Złotym Dębem" w Witkowicach pani Krystyny Niedzieli. Przywitała ona zebranych oraz zaprosiła do obejrzenia specjalnie na tę okazję przygotowanego przez uczniów szkoły programu artystycznego. Podziękowała również sponsorom, oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji uroczystości. W przedstawieniu młodzi ludzie podkreślali ogromną rolę i powołanie dziadków i babć w wychowywaniu dzieci i młodzieży. Wielokrotnie padły słowa wdzięczności za gotowość służenia młodszym swoją mądrością i radą, opartymi na doświadczeniu długich lat życia, za możliwość czerpania ze skarbca tych doświadczeń.

Młodzież przygotowała też recepty na pozbycie się dolegliwości związanych z wiekiem i przekazała je Seniorom w wierszach i piosenkach. Na ręce pani prezes złożono kwiaty jako wyraz wdzięczności i szacunku wobec życiowej mądrości wieku dojrzałego. Członkowie Klubu Seniora w Witkowicach oficjalnie przywitali zebranych gości autorskim hymnem, wierszem i innymi piosenkami zachęcając wszystkich do wspólnego biesiadowania. Po uroczystym poczęstunku śpiewano piosenki, był czas na rozmowy i szaleństwo na parkiecie. Wyraźnie widać było skuteczność recept, które Seniorzy otrzymali od młodych, bo pląsom nie było końca… Panowie rozdawali paniom kwiaty, a młodzież z zaciekawieniem oglądała zdjęcia w kronikach witkowickiego Klubu Seniora, nie mogąc wyjść z podziwu nad pomysłowością i odwagą swoich babć i dziadków.

Jak podkreślają organizatorzy, dla wielu starszych ludzi takie spotkanie to jedyna okazja, by wyjść z domu, spotkać się ze znajomymi, a wspólny posiłek smakuje zawsze najlepiej. "Byliście wzorem, zapoczątkowaliście tą piękną tradycję organizacji tego typu spotkań, która teraz rozwija się na całą gminę" - zaznaczył w swoim wystąpieniu burmistrz Gminy Kęty pan Krzysztof Jan Klęczar podkreślając rolę, jaką odgrywają obecnie w gminie organizacje seniorskie. Wyrażając uznanie wobec Seniorów, których życiowa mądrość jest w dzisiejszym świecie tak bardzo potrzebna, podziękował za pomoc i wsparcie, jakie od nich otrzymuje i dodał, że organizacje te są bardzo doceniane i głos ich jest dziś bardzo ważny. "Dziś o Seniorach głośno się mówi, dziś każdy docenia organizacje seniorskie. Powstało już nawet nowe pojęcie: pojęcie Srebrnej Ekonomii, pojęcie ekonomii i rozwoju opartego o mądrość ludzi starszych".

Burmistrz złożył wszystkim Seniorom życzenia zdrowia, radości i cierpliwości do tych młodszych, którzy nie zawsze chcą być pokorni wobec życia, a obecnej na sali młodzieży podziękował za wsparcie tego typu inicjatyw i otwartość na mądrość, którą ma jej do przekazania starsze pokolenie. Wśród zaproszonych gości, oprócz gospodarza szkoły pani dyrektor Bożeny Kubisiak oraz burmistrza Gminy Kęty pana Krzysztofa Jana Klęczara, byli obecni: I z-ca burmistrza Gminy Kęty pan Rafał Ficoń, przewodniczący Komisji Spraw Gospodarczych Gminy Kęty pan Mirosław Kawończyk, przewodniczący Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego Powiatu Oświęcimskiego pan Dariusz Gawęda, proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Witkowicach ks. Stanisław Lipowski, Sołtys Sołectwa Witkowice pan Marian Zaręba, przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów pan Jerzy Kolasa oraz przedstawiciele Kół Seniorów z sąsiednich miejscowości. Wiejski Dzień Seniora zorganizowano dzięki ofiarności firmy "Autokontener" z Witkowic, Rady Sołeckiej Sołectwa Witkowice oraz Kółka Rolniczego w Witkowicach.

Źródło: K. Frysztacka http://witkowice.comOgłoszenie

KLUB MŁODEGO EKOLOGA
ogłasza :

ZBIÓRKĘ ŻOŁĘDZI I KASZTANÓW
DLA ŻUBRÓW Z PSZCZYNY !

  • Zbiórka trwa do 10 XI
  • Kasztany i żołędzie powinny być pakowane osobno, niepomieszane, suche, bez widocznych śladów uszkodzenia
  • Przynosimy je na świetlicę , zapakowane do kartonowego pudełkaPOMAGAMY ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ !


Podziękowania

W podziękowaniu za trudną i odpowiedzialną pracę i wskazywanie właściwej drogi młodym Witkowianom życzymy zdrowia, wytrwałości, sukcesów zawodowych jak również uśmiechu każdego dnia.

Rada Rodziców ZSP w Witkowicach

Spotkanie klasy II b z rzeźbiarką panią Moniką

W dniu 13 października 2016r. uczniowie klasy IIb SP uczestniczyli w nietypowej lekcji, połączonej z warsztatami. Właśnie tego dnia gościła u nas rzeźbiarka pani Monika Cichoń. Dodam mama dwójki uczniów naszego Zespołu. Dzieci mogły podziwiać rzeźby i płaskorzeźby wykonane w drewnie oraz zobaczyć podstawowe narzędzia wykorzystywane podczas rzeźbienia. Dowiedzieć się jakiego koloru mogą być rzeźby wykonane z drewna ( od koloru czarnego po róże aż niemal do białego), z których gatunków drzew najlepiej się rzeźbi. Dowiedziały się że jest to praca trudna i pracochłonna, ale daje wiele radości i satysfakcji. Wychowankowie byli bardzo zainteresowani i zadawali wiele pytań. Potem każdy z nich mógł poczuć się rzeźbiarzem, ponieważ rzeźbiliśmy w mydle. Pachniało na całe piętro, kruszynki mydła plątały się po całej klasie, ale poradziliśmy sobie ze wszystkim. Pomysły na rzeźbę były świetne począwszy od grzybów, liści, łódek, telefonów komórkowych aż po domy, posągi, liście, lupy i drzewa. Na zakończenie pani Monika powiedziała, że każdy z nas ma jakiś talent należy go tylko odkryć i rozwijać. Była to naprawdę inna, ależ jakże ciekawa lekcja.

Edycja programu Megamisja

W roku szkolnym 2016/2017 ŚWIETLICA SZKOLNA bierze udział w programie edukacyjnym świetlic: „Mega Misja”, którego organizatorem jest Fundacja Orange. Celem zajęć programu „Mega Misja” jest rozwijanie wśród dzieci umiejętności pracy zespołowej – przez wspólne wykonywanie zadań, rozwiązywanie zagadek „PSOTNIKA KOMPUTEROWEGO” i osiąganie wspólnych celów. Dzieci uczą się wyszukiwania informacji, tworzenia haseł, wykonują prace plastyczne, np. „Zielnik prof. Florka”.

Opiekun akcji Monika Lipowska


Ogłoszenie

W dn. 19.10.2016 r. (środa) w ramach realizacji projektu „Odblaskowa szkoła” zostanie przeprowadzony wewnątrzszkolny konkurs WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM. Dodatkowo dzień 21.10.2016 r. (piątek) będzie w naszej szkole DNIEM ODBLASKOWYM. W związku z tym prosi się wszystkich uczniów o przyjście do szkoły w kamizelce odblaskowej.

Wszelkie informacje u wychowawców poszczególnych klas

Koordynator projektu Kinga Kiepura - Janeczko


Wystawa w kęckim muzeum

NOWE-STARE-ODKRYWANE

Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach zaprasza na nową wystawę czasową pt. "
Nowe - Stare - Odkrywane. Wystawa nabytków muzealnych 2014-2015". Na wystawie będą prezentowane pozyskane we wspomnianych latach eksponaty, które zostaną przedstawione publiczności po raz pierwszy. Wśród prezentowanych kolekcji, jako unikatowe w skali kraju, znajdą się: aranżacja przedwojennego kęckiego salonu fryzjerskiego Michała Dyczkowskiego, narzędzia z warsztatu garbarskiego Stanisława Kopcia, archiwum Stowarzyszenia Weteranów Wojskowych z lat 1899-1949, pamiątki związane z fabryką sukna Zajączek i Lankosz, nieznane zdjęcia z Kęt, oraz wiele innych ciekawych przedmiotów. Wernisaż wystawy odbędzie się 19.10.2016r. (środa) o godz. 17.00 w sali wystaw czasowych kęckiego muzeum. Wystawę będzie można oglądać do 4.12.2016r. w godzinach otwarcia placówki, w tym 23.10.2016 r. podczas Jarmarku Świętojańskiego (w godz. 13.00-17.00). Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy!

Ogłoszenie klubu Gazety Polskiej

INFORMACJA O STYPENDIUM

Jeżeli spełniasz poniższe warunki, złóż wniosek o stypendium:

(wszelkich informacji udziela pedagog szkolny, więcej informacji na:
http://www.malopolska.pl/dla-mieszkanca/praca-i-edukacja/regionalny-program-stypendialny - wzory dokumentów, regulamin)

1. średnia ocen ze wszystkich przedmiotów nie niższa niż: 4,75 dla klas 5 i 6 szkół podstawowych oraz gimnazjów, 4,50 dla szkół ponadgimnazjalnych,
2. średnia ocen z przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki i przedsiębiorczości nie niższa niż: 5,00 dla klas 5 i 6 szkół podstawowych, 4,50 dla gimnazjów i 4,25 dla szkół ponadgimnazjalnych.

Komisja stypendialna oceni wnioski o przyznanie stypendium z zastosowaniem punktacji generalnej:

1. ww. średnia ocen ze wszystkich przedmiotów - max 10 pkt.,
2. ww. średnia ocen z przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki i przedsiębiorczości - max 25 pkt.,
3. wyniki sprawdzianu lub egzaminu zewnętrznego (nie dotyczy uczniów szkół podstawowych) - max 15 pkt.,
dodatkowe punkty doliczane będą za:
4. szczególne osiągnięcia z przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki i przedsiębiorczości w okresie trzech lat szkolnych poprzedzających rok szkolny, na który przyznane będzie stypendium na poziomie laureata lub finalisty konkursu szczebla co najmniej wojewódzkiego lub na poziomie uczestnictwa w zawodach drugiego stopnia olimpiad lub turniejów, przy czym warunkiem uznania ww. osiągnięć jest przeprowadzenie konkursu/olimpiady/turnieju w oparciu o przepisy wydane przez ministra właściwego ds. edukacji - max 30 pkt.,
5. stałe zameldowanie na terenie wiejskim tzn. na wsi lub w mieście do 5 tys. mieszkańców - 5 pkt.,
6. trudną sytuację materialną (dochód na jednego członka rodziny, z roku kalendarzowego poprzedzającego rok szkolny, na który przyznawane będzie stypendium, nie przekracza dwukrotności progu określonego w ustawie z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych) - max 10 pkt.,
7. dla uczniów z rodzin wielodzietnych (posiadających min. 3 dzieci) - 5 pkt.,
8. posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności wydanego przez odpowiedni organ - 5 pkt.
Miesięczna wysokość stypendium w przypadku uczniów klas 5 i 6 szkół podstawowych to 400 zł brutto, gimnazjów - 500 zł brutto i szkół ponadgimnazjalnych - 600 zł brutto. Wykorzystanie stypendium na cele edukacyjne i monitorowanie osiągnięć edukacyjnych osoby, która otrzymała stypendium będzie prowadzone przez weryfikację sprawozdań z realizacji jej Indywidualnego Planu Rozwoju.

Nabór wniosków o przyznanie stypendium na rok szkolny 2016/2017, prowadzony będzie w oparciu o Regulamin udzielania stypendiów (ze szczególnym uwzględnieniem Rozdziału II i Załącznika nr 2; dokument jest dostępny na http://edziennik.malopolska.uw.gov.pl/WDU_K/2016/2176/akt.pdf), potrwa 30 dni i rozpocznie się w pierwszym tygodniu października 2016 r.


WIZYTA SZKOLNEGO KOŁA CARITAS Z WITKOWIC W KĘCKIEJ "DWÓJCE"

W piątek nasi wolontariusze, Magda i Daria, wraz z opiekunem p. Michałem Wiśniowskim odwiedzili kęcką "Dwójkę". Powód wizyty był niezwykle ważny - otóż uczniowie z Kęt chcą pójść w nasze śladyi pod kierownictwem swoich opiekunów założyć własne Szkolne Koło Caritas. Aby przybliżyć uczniom z Kęt ideę wolontariatu oraz sposób działania Szkolnego Koła Caritas, Daria z Magdą przygotowały prezentację multimedialną (link do prezentacji slajdów). Dziewczyny przedstawiły nasze akcje, opowiedziały o przedsięwzięciach, p. Wiśniowski przypomniał początki naszego Koła i niektóre akcje sprzed lat, a obecny również dyrektor Caritas diecezji bielsko-żywieckiej, ks. Robert Kasprowski nakreślił cele i duchowe aspekty działalności charytatywnej. Mamy nadzieję, że koleżanki i koledzy z Kęt zachęceni naszym przykładem dołączą do Szkolnych Kół Caritas i niosąc bezinteresowną pomoc będą świadkami miłosierdzia.

Powodzenia! ZSP Witkowice


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Prawie przez całą drugą połowę września w SP Witkowice odbywały się dni z tabliczką mnożenia. Nasza szkoła zarejestrowała się jako jedna z blisko trzech tysięcy szkół i wzięła udział w VI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, akcji edukacyjnej prowadzonej w szkołach na całym świecie. Akcja Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest szkolnym wydarzeniem o zasięgu światowym. Nauczyciele matematyki przeprowadzili akcję w klasach 4-6 SP. Najpierw są przygotowania, podczas których uczniowie przypominają sobie tabliczkę mnożenia w trakcie różnych sytuacji i zabaw. Każdy uczeń wkleił sobie do zeszytu tabliczkę, następnie został z niej przepytany. Pod koniec września nastąpiło sprawdzenie "tabliczkowej wiedzy". Podczas egzaminów najlepsi otrzymali stosowne certyfikaty. Celem akcji jest zachęcenie dzieci do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia "tabliczkowych" zaległości po wakacjach.

Opiekun akcji: Bogdan Kocemba


NIE TEN DUŻO UMIE, KTO DŁUGO ŻYJE, ALE TEN KTO WIELE PODRÓŻUJE

,,Mój sukces" to projekt, którego celem jest motywowanie uczniów do osiągania jak najlepszych wyników w nauce. Nagrodą ufundowaną przez Radę Rodziców za najlepszą średnią uzyskaną w roku szkolnym 2015/2016 była wycieczka do Warszawy, która miała miejsce w dniach 29-30.09.2016r. W wycieczce zatytułowanej ,,Królewska Warszawa" wzięło udział 45 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami.
Wczesnym czwartkowym rankiem zajęliśmy miejsca w autokarze i powitani przez pilota udaliśmy się do stolicy Polski. Podróż zajęła nam 5,5 godz. Po dotarciu na miejsce odwiedziliśmy Łazienki Królewskie, po których beztrosko biegały wiewiórki Basie. Później udaliśmy się do Zamku Królewskiego, który zachwycił nas swoim wystrojem, ale także historią z nim związaną. Spacer, który rozpoczęliśmy pod Kolumną Zygmunta III Wazy wiódł przez Stary Rynek. Tam na chwilę zatrzymaliśmy się przy Katedrze Archidiecezji Warszawskiej i pod Pomnikiem Syrenki, a także kupiliśmy pamiątki. Przeszliśmy przez stare mury obronne, minęliśmy Barbakan i na chwilę przystanęliśmy przy Pomniku Małego Powstańca i Jana Kilińskiego, słynnego warszawskiego szewca. Podwalem dotarliśmy na Krakowskie Przedmieście, gdzie wśród wspaniałych starych kamienic mieszczą się dwa znakomite hotele: Bristol i Europejski. Na małym skwerku zobaczyliśmy: Pomnik Bolesława Prusa, który opisał to miejsce w swojej społeczno - obyczajowej powieści ,,Lalka", pomnik siedzącego na ławeczce ks. Jana Twardowskiego, Kościół Wizytek, Pałac Prezydencki, Uniwersytet Warszawski, Akademię Sztuk Pięknych, Pomnik Adama Mickiewicza - stamtąd dotarliśmy pod Grób Nieznanego Żołnierza i były hotel Victoria, znany z czasów PRL-u.
Później była już tylko obiadokolacja, rozlokowanie się w pokojach i próba nieprzespania nocy...... Następnego dnia po śniadaniu udaliśmy się na Stadion Narodowy, wybudowany na Euro 2012. Tam przeszliśmy trasą piłkarską, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych historii (o tym opowiemy zainteresowanym na przerwie). Wyjazd na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki pozwolił nam zobaczyć panoramę Warszawy. Natomiast wizyta w Centrum Nauki Kopernik dostarczyła nam ciekawych wrażeń podczas poznawania praw przyrody i fizyki. Podczas długiej drogi powrotnej do domu wymienialiśmy wrażenia, rozmawialiśmy, a także prowadziliśmy negocjacje z panem pilotem i kierowcą, w wyniku których zatrzymaliśmy się w McDonaldzie na ,,sytą kolację". Kończąc naszą relację możemy powiedzieć, że podziwianie świata na własne oczy, buduje zainteresowanie i ciekawość nim. Chcemy w tym miejscu przekazać uczniom ZSP w Witkowicach, że warto się uczyć, a Radzie Rodziców sponsorującym to przedsięwzięcie mówimy: DZIĘKUJEMY !!!

Uczestnicy wyprawy


Zbiórka Szkolnego Koła Caritas

Szkolne Koło Caritas przy ZSP w Witkowicach ogłasza II Ogólnopolską zbiórkę używanych okularów:
Co zbieramy:
- okulary słoneczne
- okulary korekcyjne plusy i minusy (bez cylindrów korygujących astygmatyzm)
w dobrym stanie, całe, z wszystkimi elementami i nie porysowanymi szkłami w centrum umyte woda i mydłem
zapakowane w cienki, foliowy woreczek opisanie wartości szkieł na karteczce włożonej do woreczka (jeżeli wartości są znane)

Zbiórka trwa do
25 listopada 2016 roku. Okulary można oddawać do gabinetu pedagoga szkolnego.

Więcej informacji:
www.okuliscidlaafryki.pl
www.dzieciafryki.com

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji
Wolontariusze

Powitanie Jesieni

Uczniowie klasy II b SP wraz z rodzinami i wychowawcą klasy Barbarą Spadek 1 października 2016r wzięli udział w Klasowym Pikniku na Powitanie Jesieni. Całe wydarzenie miało miejsce na boisku szkolnym przy budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Witkowicach. Na uczestników czekało wiele zabaw ruchowych, integracyjnych, sportowych, konkursów, zagadek i oczywiście były również kalambury. Mogliśmy wziąć udział w konkursie przyrodniczo-ekologicznym, gdzie uczniowie i rodzice poszerzyli swoje wiadomości z tego zakresu. Największą popularnością cieszyła się jednak gra w dwa ognie: Rodzice kontra Dzieci. Ostatecznie zwycięzcami zostali młodsi uczestnicy, którzy w nagrodę otrzymali pyszne lody. Jak przystało na jesień upamiętniliśmy święto ziemniaka, konsumując pyszne, wcześniej przygotowane prażonki. Na zakończenie w kręgu śpiewaliśmy piosenki ( Płonie ognisko, Panie Janie, Jedzie pociąg) oczywiście z podziałem na głosy. I tym oto sposobem odkryliśmy wiele muzycznych talentów. Pogoda dopisała, a zabawa była naprawdę wyśmienita. Wspólnie planujemy już kolejne spotkania.

Wydarzenia | Szkoła | Przedszkole | Organizacja | Dla uczniów | Edukacja | Historia | Archiwum | Rada Rodziców | Ogłoszenia | Mapa witryny


Podmenu:

Szukaj na stronie

Powrót do treści | Wróć do menu głównego