ZSP Witkowice


Idź do treści

styczeń

Wydarzenia > Kalendarium

Styczeń mroźny i biały zwiastuje letnie upały.

Użyteczne informacje jak należy bezpiecznie logować się w e-dzienniku można znaleźć pod linkiem

Ferie z biblioteką

BEZPIECZNE FERIE – rady dla dzieci i rodziców

Jak co roku przed feriami, w naszej szkole w ostatnim tygodniu zajęć, we wszystkich klasach odbywają się zajęcia, które mają na celu przypomnieć zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Uczniowie w klasach wykonali okazjonalne gazetki. Ponadto uczniowie z klasy 2 b SP wykonali plakaty nawiązujące do tej tematyki. Dzieciom pomagali ich Rodzice za co bardzo Im dziękujemy. Wykonane prace zostały zamieszczone na szkolnej gazetce, promując bezpieczeństwo podczas zabaw na świeżym powietrzu.

Ferie są po to abyś odpoczywał ,bawił się i realizował swoje zainteresowania, na które w okresie nauki brakuje Ci czasu. Jeśli jedziesz na zimowisko – to wspaniale. Poznasz wiele ciekawych miejsc, nowe koleżanki i kolegów. Opiekunowie zapewnią Ci wiele atrakcji i bezpieczeństwo. Słuchaj ich i nie oddalaj się z miejsca zabawy bez ich wiedzy. Wrócisz do domu z głową pełną niezapomnianych wrażeń. Nie wyjeżdżasz na zimowisko? - To też dobrze. Twoje otoczenie i Twój dom też są ciekawe. Będziesz miał co robić. Czasami jednak zostaniesz w domu sam. Dla własnego bezpieczeństwa zamknij drzwi.
W czasie nieobecności rodziców lub opiekunów nie wpuszczaj nikogo nieznajomego do domu.

Jeśli będziesz się bawił poza domem pamiętaj !!!
Bezpieczna zabawa śnieżkami
Uczniowie podczas zabawy śnieżkami powinni pamiętać o tym by:
1) nie lepić zbitych, twardych kul śniegowych,
2) nie łączyć miękkiego śniegu z kawałkami lodu, kamykami i ziemią,
3) nie celować w twarz drugiej osoby,
4) nie wrzucać kolegom śniegu za kołnierz,
5) nie nacierać kolegom twarzy śniegiem,
6) nie strącać i używać do zabawy zwisających z dachów sopli lodu,
7) nie wpychać kolegów w głębokie zaspy,
8) nie wchodzić do źle zabezpieczonych konstrukcji ze śniegu, które w momencie odwilży grożą zawaleniem i przysypaniem,
9) nie rzucać śnieżkami w nadjeżdżające samochody.
Bezpieczna jazda na sankach i na nartach
Uczniowie podczas jazdy na sankach lub nartach powinni pamiętać o tym by:
1) nie zjeżdżać z górki w pobliżu dróg, także tych rzadko uczęszczanych. Ulica pokryta śniegiem lub oblodzona nie może być miejscem do zabawy,
2) nie doczepiać sanek do samochodu,
3) nie chodzić po stoku górki, gdy inni z niej zjeżdżają,
4) zachować bezpieczną odległość między zjeżdżającymi z górki,
5) zjeżdżać na sankach twarzą do kierunku jazdy z nogami podniesionymi do góry,
6) wybierać miejsca równo przysypane śniegiem, wolne od jakichkolwiek wystających ze śniegu przedmiotów.
Bezpieczna jazda na łyżwach
Uczniowie podczas jazdy na łyżwach powinni pamiętać o tym by:
1) nie grać w "hokeja na lodzie" na ulicy. Zimą kierowcy mają ograniczoną widoczność, a samochody potrzebują dłuższego czasu hamowania,
2) jeździć tylko w wyznaczonych miejscach, na specjalnie przygotowanych ślizgawkach i lodowiskach.
Stawy, jeziora czy rzeki, nawet jeśli pokryte są lodem, nie są bezpiecznym miejscem do zabawy!

Inne porady:
Bądźmy widoczni na drodze.
Nie strącajmy zwisających z dachów sopli.
Pamiętajmy o zdrowym odżywianiu.
Ubierajmy się odpowiednio do temperatury panującej na dworze.
W wolnym czasie przebywajmy na świeżym powietrzu, dbajmy o aktywność fizyczną.
Nie zapominajmy o podstawowych zasadach higieny.
Unikajmy kontaktu z osobami chorymi.
W przypadku wystąpienia objawów choroby zgłośmy się do lekarza.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY UDANYCH FERII


 
BEZPIECZNE FERIE 2017

W dniu 26 stycznia 2017 na sali gimnastycznej odbyła się prelekcja st. asp. Rafała Łysonia dotycząca bezpieczeństwa uczniów w czasie zimowych ferii. Policjant przedstawił uczniom prawidłowe zasady zachowania się podczas zabaw i sportów zimowych na świeżym powietrzu, wspomniał o właściwym doborze odpowiednich miejsc: unikanie zabaw w pobliżu jezdni, unikanie zamarzniętych rzek, stawów i innych zbiorników wodnych, a korzystanie tylko z lodowisk strzeżonych. Zasygnalizował również w jaki sposób zachować się wobec osób nieznajomych. Przedstawiciel policji przypomniał także o prawidłowym poruszaniu się po drodze oraz aby zakładać znaki odblaskowe, opaski i kamizelki odblaskowe. Więcej informacji jak bezpiecznie spędzić wolny czas znajdziecie w artykule: Bezpieczne ferie - rady dla dzieci i rodziców.

Piękne przedstawienie pt. „ Baśnie Pana Andersena”

Jesteśmy przekonani , że baśnie podobają się ludziom bez względu na wiek, ale najbardziej zafascynowani są nimi nasi najmłodsi czytelnicy. 13 stycznia 2017r. uczniowie klas 1-3 obejrzeli spektakl Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa zatytułowany „Baśnie Pana Andersena”. Przedstawienie to zostało przygotowane właśnie z myślą o najmłodszych widzach. Była to adaptacja kilku najbardziej znanych baśniowych opowieści wielkiego Hansa Christiana, który jako główny narrator wprowadził dzieci w niezwykłą podróż w świat wrażeń i osobistych przeżyć. Największe emocje wzbudził taniec Świniopasa, który wykonał bardzo rytmiczny taniec z wykorzystaniem „świetlistych mieczy”. Czekamy na kolejne spektakle tego teatru.

Ach, cóż to był za bal.

Jak co roku uczniowie z klas młodszych oraz z oddziału zerowego uczestniczą w karnawałowym balu przebierańców. Tak i również w tym roku 24 stycznia przeżyły wiele wspaniałych chwil podczas tanecznej zabawy. Konkursom, tańcom i zabawom przewodził wodzirej Clown i wróżka Ala. Oczywiście nie zabrakło wyboru króla i królowej balu. To zaszczytne miano przypadło uczniowi z kl. 1 Jakubowi Romikowi i uczennicy z kl. 2a Lidii Zięba. Gratulujemy wszystkim. Pozostali uczestnicy mogą powalczyć o ten tytuł już za rok. A my, już dziś z utęsknieniem czekamy na kolejną zabawę karnawałową.

Zaproszenie

Zapraszamy do udziału w AKADEMII RODZICA!

to cykl bezpłatnych spotkań
Zespołu Asysty Rodzinnej i psychologa
z rodzicami,
którzy chcą lepiej zrozumieć swoje dziecko.

TRZECIE SPOTKANIE:

"Słowa mają moc, czyli o sztuce doceniania"

Porozmawiajmy:
- dlaczego warto doceniać dziecko?
- jak chwalić dziecko?

Spotkanie odbędzie się

w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kętach
przy ul. Sobieskiego 41

30.01.2017, godz.17:00

ZESPÓŁ ASYSTY RODZINNEJ
32-650 Kęty ul. Sobieskiego 41, tel. 33/ 845 25 51, 513 927 292
e - mail pomoc@gops.kety.pl


Spektakl Bożonarodzeniowy w Witkowicach

Marsz… przeciwko Świętom Bożego Narodzenia! Ku ogromnemu zdziwieniu zgromadzonej publiczności tegoroczne przedstawienie bożonarodzeniowe przygotowane przez dzieci i młodzież ZS-P w Witkowicach rozpoczęło się sceną przedstawiającą… przeciwników religijnego wymiaru Świąt Bożego Narodzenia! Oczywiście ukazanie w niej zła miało na celu podkreślenie faktu, iż droga do Boga objawionego w betlejemskim żłóbku bywa naprawdę trudna i wymaga autentycznej przemiany serca oraz głębokiego wewnętrznego przeżycia Tajemnicy Wcielenia. Na szczęście główna bohaterka dzięki pomocy anielskich chórów i kolędników trafia do celu. Pomimo szatańskiego planu odkrywa w małym Dziecięciu samego Chrystusa i Jemu postanawia zaufać…

Historię opowiedzianą przez grupę prawie czterdzieściorga uczniów w niedzielne popołudnie 9 stycznia przyszli obejrzeć, pomimo siarczystego mrozu, zaproszeni goście: Burmistrz Gminy Kęty pan Krzysztof Klęczar, wraz z rodziną, I Zastępca Burmistrza pan Rafał Ficoń, II Zastępca Burmistrza pan Marcin Śliwa, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Marek Nycz, przedstawiciele Rady Miejskiej w Kętach w osobach pani Maria Karaim oraz pan Mirosław Kawończyk, Radny Powiatu Oświęcimskiego pan Dariusz Gawęda, Proboszcz tutejszej parafii ks. Stanisław Lipowski, Sołtys Witkowic pan Marian Zaręba, przedstawiciele Organizacji z terenu Witkowic, lokalni przedsiębiorcy, a także przyjaciele, sympatycy Szkoły i liczni mieszkańcy Witkowic. Wcześniej mogli oni, zgodnie z coroczną tradycją, wysłuchać rewelacyjnego koncertu kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych zaprezentowanych przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą działająca przy OSP w Witkowicach.

Spektakl przygotowany został przez nauczyciela języka polskiego panią Barbarę Stworę, która była jednocześnie autorką scenariusza"


W imieniu organizatorów tegorocznego przedstawienia serdecznie dziękujemy wszystkim za udział!
Dzieciom i młodzieży składamy podziękowania za ogromny trud i wielkie serce włożone w przygotowanie ról, strojów, rekwizytów, charakteryzacji. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zajmowały się obsługą techniczną oraz chórowi wraz z panem Piotrem Ziębą, a także dzieciom z klasy II SP za zaprezentowanie tańca przygotowanego pod kierunkiem pani Barbary Spadek odpowiedzialnej również za dekorację. Wyrazy wdzięczności kierujemy do rodziców, dziadków, rodzeństwa zaangażowanych w przygotowanie pięknych strojów i wyszukanych rekwizytów. Dziękujemy rodzicom za cierpliwość podczas licznych prób.

Jak zawsze mogliśmy liczyć na Radę Rodziców, która przygotowała poczęstunek dla naszych gości, a także na panią Kamillę Frysztacką, która, podobnie jak w ubiegłym roku, wykonała piękne fotografie. Podziękowania należą się również pracownikom obsługi: panu Zygmuntowi Zemlakowi, paniom Barbarze Ziębie i Małgorzacie Kocębie oraz TV Kęty, która nagrała przedstawienie. Mamy nadzieję, że ta przygoda, którą razem przeżyliśmy, przygotowując przedstawienie, będzie dla nas wszystkich czymś niezapomnianym! Do zobaczenia na następnym spektaklu!

ZSP w Witkowicach


Zdjęcia

Rada Rodziców

Szanowni Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Witkowicach

Rada Rodziców towarzyszy Waszym dzieciom od chwili gdy pierwszy raz przekroczą próg szkoły, poprzez kolejne etapy nauki, aż do chwili gdy kończą edukacje w naszej placówce. To my
* zakupujemy upominki powitalne dla pierwszaków
*fundujemy atrakcyjną wycieczkę w akcji "Mój sukces"
*zapewniamy nagrody w konkursach szkolnych
*pokrywamy koszty dojazdów na konkursy i zawody sportowe
*pomagamy zapełnić worek ze słodyczami Mikołajowi
*nagradzamy uczniów kl I-III dyplomami na półrocze za osiągnięcia w nauce
*sprawiamy ,że Walentynki są słodkie
*zakupujemy upominki na koniec nauki w Gimnazjum
*fundujemy nagrody na zakończenie roku szkolnego
*i wiele, wiele innych

Jak co roku tak i tym razem zbierana jest składka na rzecz RR. Stawka to 35 zł na pierwsze dziecko uczące się w naszej szkole,20 zł na drugie, każde następne jest z tej opłaty zwolnione. Jest to kwota dobrowolna i każdy rodzic ma prawo decydować czy płacić ją czy nie. Ale pieniądze wpłacane bezpośrednio na nasze konto, czy u skarbników klasowych są bardzo potrzebne, wręcz niezbędne do funkcjonowania szkoły. Pieniądze te wracają do Państwa dzieci i nie ma dziecka które by z tych pieniędzy nie korzystało. Dzięki Waszej pomocy stale możemy wzbogacać zaplecze edukacyjne i sprawiać by proces nauczania naszych dzieci nadążał za rozwojem współczesnego świata nauki. Dlatego zachęcamy Rodziców do wpłat na rzecz naszych inicjatyw i brania czynnego udziału w naszej działalności.

DZIĘKUJEMY ZA ZROZUMIENIE I OKAZANE WSPARCIE
Rada Rodziców przy ZSP w Witkowicach


ZAGRALI DLA DZIECI Z KĘCKIEGO DOMU DZIECKA!

Ponad 16 tysięcy złotych zebrano podczas VIII Turnieju Charytatywnego Piłki Nożnej, który odbył się w sobotę 7 stycznia w kęckiej hali OSiR. Turniej objęty został Patronatem Burmistrza Gminy Kety, a całkowity dochód z imprezy, w której udział wzięli znani piłkarze m. in. Maciej Sadlok, Maciej Iwański, Paweł Moskwik, Bartłomiej Dudzic, Ireneusz Jeleń, Adrian Sikora, Ryszard Czerwiec, Rafał Grodzicki, Krzysztof Chrapek i inni, został przeznaczony dla wychowanków kęckiego Domu Dziecka. Pomysłodawcą i organizatorem turniejów jest Dawid Śleziak. Współorganizatorem imprezy była Fundacja Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Witkowicach. Podczas Turnieju, prócz emocji sportowych, pojawiły się również atrakcje dla dzieci, takie jak kącik zabaw, gry i konkursy. Uczestnicy imprezy mieli także możliwość skorzystania z kawiarenki zaopatrzonej w domowe wypieki o które zadbali rodzice uczniów z Witkowic.

Na dochód z imprezy złożyły się kwoty zebrane m. in. ze sprzedaży cegiełek, licytacji koszulek sportowych oraz tortów ufundowanych przez cukiernię Kołeczek Kęty, Oczkowski Porąbka, Tyran Polanka Wielka i Brzuchański Kobiernice. Rekordową w historii kęckiej imprezy kwotę wylicytowano za koszulkę Roberta Lewandowskiego. Za klubowy trykot kapitana Reprezentacji Polski darczyńcy zaoferowali aż 8,5 tys. złotych.
Ceny pozostałych sportowych fantów przeznaczonych na licytację
koszulka reprezentacyjna Macieja Sadloka - 600 zł
koszulka Bartłomieja Dudzica (Sandecja Nowy Sącz) - 500 zł
koszulka Podbeskidzia Bielsko-Biała - 500 zł
koszulka hokejowa Michała Fikrta (Unia Oświęcim) - 600 zł
koszulka Bartosza Kapustki (Leicester City ) - 600 zł
koszulka Michała Pazdana (Legia Warszawa) - 1000 zł
koszulka Rafała Grodzickiego (Ruch Chorzów) - 500 zł
koszulka Chemika Police + złoty medal MP w siatkówce kobiet - 1000 zł
koszulka Mariusza Magiery (Górnik Zabrze) - 500 zł
koszulka Roberta Lewandowskiego (Bayern Monachium) - 8500 zł !

Wśród licytujących znaleźli się między innymi radni gminy Kęty wraz z burmistrzem Krzysztofem Klęczarem oraz wiceburmistrzami, a także grupa Oldboy "Hejnał" Kęty. Turniej wsparł także Powiat Oświęcimski przekazując dla zwycięzców puchary i statuetki. Gmina Kęty ufundowała zaś medale dla najmłodszych uczestników Turnieju - podopiecznych Fundacji oraz dzieci z "Orła" Witkowice, które biorąc udział w Turnieju mieli okazję rozegrać kilka meczy z Gwiazdami imprezy. W sportowej rywalizacji triumfował i został zwycięzcą Football Projekt pochodzącego z Brzeszcz Krzysztofa Chrapka. Zwycięzcą Turnieju został - Football Project!

Poniżej przedstawiamy wyniki Turnieju oraz firmy, instytucje osoby , które wsparły imprezę:
Wyniki grupa I: Sadlok Team - Team Wadowice 2:1, Hejnał Oldboje - Jeleń Team 2:4, Jeleń Team - Ruch Chorzów 3:2, Sadlok Team - Hejnał Oldboje 5:0, Ruch Chorzów - Team Wadowice 4:1, Sadlok Team - Jeleń Team 1:4, Ruch Chorzów - Hejnał Oldboje 1:3, Tema Wadowice - Jeleń Team 1:3, Ruch Chorzów - Sadlok Team 3:4, Hejnał Oldboje - Team Wadowice 1:3.
Tabela
1.Jeleń Team..............4.....12.......16-6
2.Sadlok Team............4.....9.........12-8
3.Ruch Chorzów.........4.....3.........10-13
4.Hejnał Kęty ...........4......3........5-10
5.Team Wadowice .......4......3.........4-12
Wyniki grupa II: Iwański Team - Druga Strona 3:1 Dudzic Team - Football Project 1:3, Podbeskidzie Bielsko-Biała - Football Project 0:2, Iwański Team - Dudzic Team 3:0, Podbeskidzie - Druga Strona 5:4, Iwański Team - Football Project 1:2, Podbeskidzie - Dudzic Team 1:0, Druga Strona - Football Project 1:3, Podbeskidzie - Iwański Team 0:2, Dudzic Team - Druga Strona 6:3.
Tabela:
1.Football Project........4.......12.......10-4
2.Iwański Team .........4.........9........9-3
3.Podbeskidzie..4.........6........6-8
4.DudzicTeam...........4.......3........6-11
5.Druga Strona..4........0.......9-17
Półfinał:
Jeleń Team - Iwański Team 2:2 (karne 1-2)
Decydującą bramkę zdobył kęczanin Paweł Moskwik
Football Project - Sadlok Team 1:1 (karne 3:2)
Mecz o III miejsce
Sadlok Team - Jeleń Team 1:2
Decydującą bramkę Adrian Sikora zdobył na 2 s przed końcową syreną.
Finał:
Football Project - Iwański Team 5:2.
Najlepszym zawodnikiem uznano Dariusza Kołodzieja. Królem strzelców, z 10 golami, został Adrian Sikora z Jeleń Team, a wśród bramkarzy doceniono Grzegorza Gacura z Iwański Team.
- Po raz drugi z rzędu wygraliśmy kęcką imprezę, ale tym razem było trudniej, bo pojawia się w nim coraz większa grupa dobrych zawodników - przyznał Krzysztof Chrapek, kapitan mistrzowskiej ekipy.

TURNIEJ WSPARLI:
˘ Urząd Gminy Kęty
˘ Powiat Oświęcimski
-Alumetal SA Kęty
-Beskidmedia Kęty
-Dekor Pap Nowa Wieś
˘ FABIR Kobiernice Rafał Fabia
˘ Delfin Market
˘ Cukiernia Kołaczek Kęty
-Piekarnia Oczkowski Porąbka
-Piekarnia TYRAN PolankaWielka
-Piekarnia Brzuchański Kobiernice
˘ IGMAR Kęty Robert Kadłubicki
˘ Zajazd Nocny Marek-Czaniec
˘ Kebab-Pizza -FRED Kęty
˘ Restauracja Malonowy Las Nowa Wieś
˘ Restauracja Piwnica Rycerska Kęty
˘ Bogusław Bąbacz
˘Radek Legal i Antmar-firmy działające na terenie Holandii
˘ DORIAN - Fitnes Club Kęty
˘ Ochrona -Tomasz Cępiel
˘ Pośrednictwo Ubezpieczeniowe -Zbigniew Kojder Kęty
˘ ŚNIAT-MED Krzysztof Śniatecki
˘ Lunar Corp Kęty
˘ Meblomet Kęty
˘ Eko - Centrum Kęty
˘ Karczma Diabelska |Kobiernice
˘ Drobisz TUR
˘ Firma STYPEX Andrychów
˘ Marhan -Kobiernice
˘ Usługi motoryzacyjne Zbigniew Kaleta
˘ Nessi Sportswear
-Plast MM Maciej Pękala
˘ Biuro Rachunkowe PARAGRAF Kęty
˘ SPEC-THERM Porąbka
˘ Agencja Reklamowa MSP Bielsko-Biała
˘ Stacja Kontroli Pojazdów Czaniec
˘ Kantor Trevira Kęty
oraz anonimowi darczyńcy.

Zabezpieczenie medyczne Turnieju - Ratownictwo Śniat-Med - Krzysztof Śniatecki
Wolontariusze - uczniowie ZSP w Witkowicach:
Zuzanna Bąbacz, Wiktoria Kołodziejczyk, Paulina Chwierut, Daria Kocęba, Magdalena Rusinek, Karolina Rzepa, Martyna Koczur, Gabriela Cibor, Hubert Kawończyk, Karolina Bałamucka
oraz wolontariusze - wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej: Magdalena Goc, Patrycja Korczak, Wiktoria Korczak, Sabina Matejko, Magdalena Nowicka,, Oliwia Wójcik, Katarzyna Wójcik
Szczególne podziękowania kierujemy także na ręce panów: Marka Kosowicza, Michała Matyjaszka, Przemysława Gren, Miłosza Sochy i Mariusza Klęczara, którzy po raz kolejny wsparli inicjatywę sędziując mecze oraz Janusza Jurzaka, Stanisława Łuczak, Marka Jarominka i Tomasza Szczęścia za obsługę techniczną i trafne uwagi w komentowaniu zmagań piłkarskich.

Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy, wzięli w niej udział i włączyli się w zbiórkę pieniędzy dla dzieci. Za okazane serce oraz umiejętność dzielenia się z innymi składamy serdeczne wyrazy wdzięczności.
Organizatorzy Turnieju:

Dawid Śleziak
Fundacja Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Witkowicach


Orszak Trzech Króli w Witkowicach

Zapraszamy mieszkańców Witkowic do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli,
który przejdzie ulicami naszego sołectwa w dniu 6 stycznia 2017r.
Uroczystość rozpocznie o godz. 10.00 Mszą Świętą
w kościele św. Michała Archanioła w Witkowicach.
Po Mszy Św. zapraszam wszystkich do wspólnego
kolędowania i złożenia pokłonu Świętej Rodzinie.

Ks. Stanisław Lipowski

Fot. Kamilla Frysztacka

Zaproszenie

Wydarzenia | Szkoła | Przedszkole | Organizacja | Dla uczniów | Edukacja | Historia | Archiwum | Rada Rodziców | Ogłoszenia | Mapa witryny

Szukaj na stronie

Powrót do treści | Wróć do menu głównego