ZSP Witkowice


Idź do treści

marzec

Wydarzenia > Kalendarium

Marzec czy słoneczny, czy płaczliwy, listopada obraz żywy.

Użyteczne informacje jak należy bezpiecznie logować się w e-dzienniku można znaleźć pod linkiem

15 tysięcy złotych dla szkolnej bibliotek !!!

Z wielka radością informujemy, że nasz szkolny księgozbiór niebawem przejdzie niezwykłą metamorfozę! Dzięki "Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa", do którego naszą szkołę zgłosiła Gmina Kęty, otrzymamy 12 tysięcy złotych na zakup książek i e-booków do szkolnej biblioteki! 3 tysiące stanowi wkład własny Gminy Kęty. Sukces ten pięknie wpisuje się w realizowany w naszej szkole projekt - "Czytanie - podróż do tysiąca światów". Wierzymy, że odświeżenie i wzbogacenie szkolnego księgozbioru da możliwości rozwoju czytelnictwa, jakiego do tej pory w szkole nie mieliśmy! Planujemy bowiem zakupić nie tylko lektury z kanonu, ale przede wszystkim nowości wydawnicze, dobre, ciekawe tytuły, które przecież są najlepszą zachętą do czytania i rozwijania się!

B.S.

linki


Dziennik elektroniczny


Gmina
Kęty


MEN


Kuratorium OświatyOKE
Kraków


Program Społeczny

Projekty czytelnicze

Witamy na nowej stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Witkowicach! Zachęcamy do zapoznania się z nią i równocześnie informujemy, że część opcji jest chwilowo niedostępna - trwa uaktualnianie strony! Wszystkie wcześniejsze artykuły można znaleźć w archiwum, do którego odnośnik mieści się w menu bocznym!

Co nowego w projekcie czytelniczym?
W ostatnich dniach wiele się działo! Poza wizytą pani Piątkiewicz - pisarki - i bardzo udanym spotkaniem autorskim, przeprowadziliśmy dwa konkursy czytelnicze oraz drugi etap konkursu na najlepszą gazetkę ścienną. Ponadto wybrane klasy, w ramach lekcji języka polskiego, odwiedzały bibliotekę, by wspólnie wypożyczać książki i wymienić się doświadczeniami na temat ciekawych tytułów. Trwa również czytanie książek z wychowawcami oraz polonistami w ramach godzin wychowawczych i lekcji języka polskiego.

Wyników testów ze znajomości wybranych lektur (dla gimnazjum książki E.E. Schmitta Dziecko Noego, dla szkoły podstawowej R. Dahl Charlie i Fabryka Czekolady) nie publikujemy, bowiem czekamy na drugi etap rywalizacji, ten rozstrzygający, który będzie miał miejsce w kwietniu. Przypominamy, że tym razem uczniowie SP muszą się wykazać znajomością Opowieści z Narnii, zaś młodzież gimnazjum Hobbita. Cieszymy się z dużego powodzenia konkursów czytelniczych, w których łącznie wzięło udział 47 uczniów ZS-P w Witkowicach!

W drugim etapie konkursu na najlepszą gazetkę ścienną zwyciężyła klasa VI b, która przygotowała prezentację powieści M. Witcher Dziewczynka z Szóstego Księżyca. Wyróżnienie ex aequo zdobyły klasy IVa i IV b, które przygotowały gazetki poświęcone Opowieściom z Narnii. Ostatni, trzeci etap konkursu, zostanie rozstrzygnięty w maju i wówczas wyłonimy zwycięską klasę. Przypominamy, że trwają konkursy na najbardziej aktywnego czytelnika, na najlepsze opowiadanie, najlepszą recenzję wybranej książki! Zachęcamy - podzielcie się z nami swoimi pomysłami, twórczością, zaproście innych do czytania dobrych książek. Szczegóły konkursów w regulaminach, które znajdują się na gazecie ściennej na parterze, w części gimnazjalnej szkoły oraz na naszej stronie internetowej! Zapraszamy do udziału!

B.S.Konkursl literacki twórczości Marii Konopnickiej

W dniu 21.03.2017r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łękach odbyła się Gala Konkursu Literackiego Inspirowanego Twórczością Marii Konopnickiej. Nasz Zespół reprezentowała Marysia Migdałek uczennica klasy II Gimnazjum. Spośród zgłoszonych wypracowań Jury konkursowe wybrało 3 najlepsze. I miejsce zdobyła Dorota Harężlak z ZSG nr1 w Kętach, II miejsce Wiktoria Kruczała z ZSG w Nowej Wsi, natomiast III miejsce Julia Mazur z ZSG w Nowej Wsi.


Nauka słówek6-latek w szkole


Pogoda w KętachNasza miejscowość

Zawody w piłce ręcznej chłopców

W dniu 13.03.2017. odbyły się zawody w piłce ręcznej chłopców, zorganizowane na Hali OsiR w Kętach przez Gminę Kęty. Uczniowie gimnazjum z ZSP Witkowice zdobyli drugie miejsce, Pierwsze miejsce - ZSG nr 2 Kęty a trzecie ZSG nr 1 Kęty. Pozostali rywale to ZSG Bielany oraz ZSG nr 3 w Kętach.

Naszą szkołę reprezentowali:

1. Mateusz Cinal – II gim
2. Maciek Molik – II gim
3. Hubert Kawończyk - III gim
4. Mateusz Janas – III gim
5. Krystian Jekiełek – III gim
6. Sebastian Klęczar – III gim
7. Dawid Waligóra – I gim
8. Remigiusz Szarek – III gim

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom.

Zawody sportowe w Mini Piłce Siatkowej

W dniu 14.03.2017r. w hali OSiR w Kętach odbyły się zawody sportowe w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt. Do rywalizacji, oprócz naszej Szkoły, zgłosiły się jeszcze 4 drużyny:
- ZSG nr 1 w Kętach,
- ZSG nr 2 w Kętach,
- ZSG w Nowej Wsi,
- ZSP w Bulowicach.
Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym", a o zwycięstwie decydowała ilość zdobytych punktów. Pierwszy mecz rozegraliśmy z ZSG nr 1 w Kętach przegrywając 2-0, kolejny z ZSG w Nowej Wsi niestety również zakończył się porażką 2-0. Trzecie spotkanie wygraliśmy 2-0, pokonując ZSG nr 2 w Kętach. Ostatnim naszym rywalem była drużyna ZSP w Bulowicach. Niestety po zaciętej rywalizacji przegraliśmy 2-1. W końcowym podsumowaniu punktów zajęliśmy III miejsce, ustępując ZSG w Nowej Wsi oraz ZSG nr 1 w Kętach.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce ZSG Nowa Wieś
II miejsce ZSG nr1
III miejsce ZSP Witkowice
IV miejsce ZSG nr2
V miejsce ZSP Bulowice

Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta:
Dominika Dąbrowska, Dagmara Koim,Mariola Migdałek,Emilia Mydlarz, Aneta, Pawińska, Patrycja Olbrzymek, Aleksandra Bąk, Anna Zontek, Alicja Zaręba. Do zawodów uczennice przygotowały Pani Dagmara Chyl oraz Pani Katarzyna Romik. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Komunikat

W dniu 15.03.2017 r. w godzinach od 16:30 do 18:00 odbędą się konsultację dla rodziców uczniów
Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Witkowicach

Konferencja w kęckim muzeum

MUZEUM IM. ALEKSANDRA KŁOSIŃSKIEGO W KĘTACH WE WSPÓŁPRACY Z TOWARZYSTWEM MIŁOŚNIKÓW KĘT ZAPRASZA NA KONFERENCJĘ POŚWIĘCONĄ OCHRONIE DZIEDZICTWA MATERIALNEGO NA TERENIE GMINY KĘTY. POCZĄTEK KONFERENCJI: 25 MARCA BR., GODZ. 10–TA. SALA WYSTAW CZASOWYCH. MUZEUM IM. ALEKSANDRA KŁOSIŃSKIEGO W KĘTACH. RYNEK 13. WSTĘP WOLNY.

Konferencja nad którą swój patronat objął Burmistrz Gminy Kęty dr Krzysztof Jan Klęczar, jest inspirowana przypadającym w tym roku 40-leciem istnienia Towarzystwa Miłośników Kęt oraz 40-leciem powstania Zbiorów Historycznych Miasta Kęty, które stanowiły fundament dla kęckiego muzeum. Spotkanie ma na celu propagowanie i dyskusję na temat ochrony dziedzictwa materialnego na terenie naszej gminy. Konferencja będzie stanowić okazję do wymiany myśli i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami rożnych instytucji, które aktywnie przyczyniają się do zachowania naszego wspólnego dziedzictwa.

IV Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej

W minioną sobotę, 4 marca, w hali kęckiego OSiR-u odbył się IV Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej. Turniej objęty został Patronatem Burmistrza Gminy Kęty, a całkowity dochód w wysokości 4.564,00 zł. przeznaczono na rehabilitację osób niepełnosprawnych. Organizatorzy Turnieju - Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Witkowicach oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętach - zadbali o bogaty program imprezy. W Turnieju wzięły udział drużyny seniorów z Gminy Kęty: LKS "Orzeł" Witkowice, LKS Bulowice, LKS "Niwa" Nowa Wieś, ŁKS "Soła" Łęki oraz Oldboye "Hejnału" Kęty. Zwycięzcą Turnieju została drużyna LKS Łęki. II miejsce zajęli zawodnicy LKS Bulowice, a III - "Orzeł" Witkowice. Rozgrywki były również inauguracją tegorocznej kampanii "Kilometry Caritas". Polega ona na ułożeniu jak najdłuższego ciągu, stworzonego z jednonominałowych złotówek, a tym samym jest próbą pobicia rekordu Guinnessa, który od 6 lat należy austriackiej organizacji kościelnej BG/BORG Kirchdorf an der Krems. Ułożyła ona ciąg długości 75,24 km, który składał się z 4,5 miliona jednocentówek euro.

W ubiegłym roku diecezja bielsko-żywiecka po raz pierwszy wzięła udział w kampanii. Jak podkreślił w rozmowie dyrektor bielsko-żywieckiej Caritas - ks. Robert Kasprowski - w tym roku akcja "Kilometry Caritas" ma troszkę inny charakter. - W zeszłym roku pieniążki, które zebraliśmy, w większości przekazane zostały na wypoczynek dzieci i młodzieży. Tegoroczną zbiórką chcemy wesprzeć osoby niepełnosprawne - wyjaśnił. - To nie są tylko turnusy rehabilitacyjne, ale również leczenie czy rehabilitacja domowa. Nawet taka rzecz, jak opiekun, który mógłby wspierać rodziców dziecka czy osoby niepełnosprawnej, przychodząc na 2-3 godziny dziennie po to, by ich odciążyć - dodał zwracając uwagę, że koszty te są ogromne, a osób potrzebujących wsparcia jest bardzo dużo.
Kwota tegorocznej zbiórki w trakcie Turnieju to 4.564,00 zł, co daje dokładnie 103,73m.

Podczas imprezy, prócz emocji sportowych, pojawiły się również atrakcje dla dzieci, takie jak: Kącik Małego Artysty, gry i zabawy sportowe oraz konkursy z nagrodami. Uczestnicy i goście mieli także możliwość skorzystania z kawiarenki oraz obejrzenia pokazu Seido Karate organizowanego przez Sensei Mirosława Banasia z Kęckiego Klubu Seido Karate. Na dochód z Turnieju i akcji złożyły się kwoty zebrane m.in. ze sprzedaży cegiełek, licytacji koszulek i gadżetów sportowych. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się: koszulki TS Podbeskidzie Bielsko-Biała, BKS "Stal" Bielsko-Biała, Koszulka z autografem K. Błaszczykowskiego oraz autobiografia z podpisem Kuby Błaszczykowskiego, a także koszulka Zagłębia Lubin, reprezentacji Węgier, Peru i wiele innych.

Darczyńcy, którzy wzięli udział w licytacji to m.in : Rałał Ruesk-LKS Bulowice, Patryk Grocholski - LKS "Orzeł Witkowice, "Niva" Nowa Wieś Radni, Burmistrzowie Gminy Kęty oraz Dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej Pan Tomasz Bielecki, Piotr Spadek, Anna Sikora, Krzysztof Zarzycki, Marek Matyszkowicz, Grzegorz Bąk, Krzysztof Kopytko, Ks. Zygmunt Mizia

Szczególne podziękowania kierujemy także na ręce pana Szymona Dudy, który sędziował mecze oraz panów Jacka Ulmana i Klaudiusza Lisa za trafne uwagi w komentowaniu zmagań piłkarskich. Oprawę medialną Turnieju zapewniły: INFO Kęty, Gość Niedzielny oraz Radio Diecezjalne Anioł Beskidów. O obsługę medyczną zadbała Służba Maltańska - Oddział Kęty. Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy, w szczególności rodzicom, którzy piekli ciasta, uczniom-wolontariuszom ZSP w Witkowicach i wszystkim, którzy wzięli w niej udział i włączyli się w zbiórkę pieniędzy dla osób niepełnosprawnych. Za okazane serce oraz umiejętność dzielenia się z innymi składamy serdeczne wyrazy wdzięczności.

Organizatorzy Turnieju:
ZSP Witkowice, Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, OSiR Kęty

Darczyńcy - Firmy, Instytucje, Osoby prywatne, wspierające IV Turniej Halowej Piłki Nożnej

TURNIEJ WSPARLI:
˘ Urząd Gminy Kęty
˘ Polska Organizacja SEIDO KARETE Kęty
˘ MWS Spółka Komandytowa Tychy
˘ Cukiernia Merta Hecznarowice
˘ Rada Rodziców ZSP Witkowice
˘ Stanisław Szwed-Poseł na Sejm RP
˘ Józef Pilch -Wojewoda Małopolski
˘ Autokontener Witkowice
˘ Firma Ferst Chrzanów
˘ Magia Wnętrz Łęki
˘ Biuro Ekspres Kęty
˘ Piekarnia Oczkowski Porąbka
˘ Drukarnia DDL Porąbka
˘ Iglotex
˘ Kręgielnia Kulawy Koń Kęty
˘ Piekarnia Czaniec
˘ Szkolne Koło Caritas Czaniec
˘ Centrum Rehabilitacji TRIVITA Porąbka
˘ Wild-Drób Kęty
˘ Centrum Rahabilitacji Fizjosfera Kobiernice
˘ Gabinet Kosmetyczny Karolina Tokarz Pisarzowice
˘ Zakłady Cukiernicze SKAWA Wadowice
˘ Krzysztof Myrmus-międzynarodowy sędzia piłkarski
˘ Przemysław Niemiec-kolarz zawodowy z Pisarzowic
˘ Firma Ekowtór z Bystrej Krakowskiej
˘ Dagmara Chyl
˘ Kinga Kiewpura -Janeczko
˘ Katarzyna Romik
˘ Michał Wiśniowski
˘ Kamilla Frysztacja
˘ Bożena Gawęda
˘ Jacek, Renata Ulman

Zabezpieczenie medyczne Turnieju - Służba Maltańska - Oddział Kęty.

Kluby Sportowe z terenu Gminy Kęty wspierające Akcje:
LKS "Orzeł" Witkowice
LKS Bulowice
LKS "Niwa" Nowa Wieś
ŁKS "Soła" Łęki
Oldboye "Hejnał" Kęty
Turniej wsparli także anonimowi darczyńcy.

Organizatorzy składają wszystkim SERDECZNE PODZIĘKOWANIA!

Foto K. Frysztacka

ZBIÓRKA DLA ZUZI

Nasza szkoła przyłącza się do kolejnej akcji charytatywnej. Tym razem pomagamy małej Zuzi Klimczyńskiej. Zuzia cierpi na ciężką postać padaczki lekoopornej. Już niedługo rozpocznie się jej leczenie i rehabilitacja w Niemczech, w związku z tym potrzebna jest pomoc finansowa. Ruszyła już kolejna tura zbiórek pieniędzy w szkołach, która będzie trwała przez cały miesiąc, również w Witkowicach. Zebrane pieniądze będą przeliczone komisyjnie i wpłacone na subkonto Zuzi do fundacji "Serce dla Maluszka", której jest podopieczną. Szczegóły całej akcji na plakatach.

Spotkania w kęckim muzeum

MARZEC W MUZEUM IM. ALEKSANDRA KŁOSIŃEKIEGO W KĘTACH

8.03.2017 r. (środa) godz. 17.00 - z okazji Dnia Kobiet Muzeum w Kętach zaprasza na kolejne Spotkanie przy armacie. O emancypacji kobiet w Galicji oraz genezie Dnia Kobiet opowie Pani Ewa Furgał. Wstęp wolny.
Ruch emancypacji kobiet w Galicji to zapomniany fragment naszej wspólnej historii. Tymczasem krakowskie emancypantki mają ogromne zasługi na polu walki o prawa polityczne i pracownicze oraz prawo do edukacji dla kobiet. Dzięki nim kobiety zaczęły studiować na polskich uczelniach i zdawać maturę, a prawo wyborcze do Rady Miasta Krakowa uzyskały już w 1912 roku. Międzynarodowy Dzień Kobiet od pierwszych obchodów w 1911 roku był świętem, podczas którego kobiety demonstrowały na rzecz swoich praw. Podczas wykładu opowiem o procesie emancypacji kobiet w Galicji oraz o najważniejszych krakowskich działaczkach emancypacyjnych.
Ewa Furgał - edukatorka historii kobiet, redaktorka m.in. pięciu tomów publikacji "Krakowski szlak kobiet. Przewodniczka po Krakowie emancypantek", współautorka programu Krakowski Szlak Kobiet. Pracuje w Fundacji Przestrzeń Kobiet, prowadzi społeczne Archiwum Historii Kobiet.

19.03.2017 r. (niedziela), godz. 15.00-16.30 - warsztaty muzealne pt. "Przeszłość zaklęta w przedmiotach", w ramach cyklu "Laboratorium Muzealne". W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzą się skąd u ludzi wzięła się chęć kolekcjonowania przedmiotów. Czym zajmowały się pierwsze muzea. Jaką rolę na przestrzeni dziejów pełniły wielkie kolekcje. Wszystkim uczestnikom zostanie przybliżona wiedza na temat pracy w muzeum, sposobów zabezpieczania i opisywania zbiorów. Osobom, które w przyszłości planują zająć się tworzeniem własnych kolekcji, przekazane zostaną przydatne wskazówki jak zacząć i w jaki sposób przez historyczny aspekt patrzeć na dany przedmiot. Na warsztatach będzie można od tzw. kuchni zapoznać się z pracą muzealnika. Ilość miejsc jest ograniczona do 25. Zapisy w muzeum lub pod nr telefonu 33 845 31 07. Koszt udziału w warsztatach od osoby - 5 zł lub 3 zł dla emerytów oraz dzieci i młodzieży uczącej się do 18 -go roku życia.

Laboratorium muzealne - to cykl niedzielnych warsztatów dla wszystkich, którzy chcą zgłębiać i poznawać różne artystyczne, etnograficzne i historyczne tematy. To aktywne spędzenie czasu z przeszłością, gdzie można własnoręcznie "szlifować" warsztat i poznawać różne techniki pracy pasjonatów przeszłości. Zapraszamy również rodziny z dziećmi.
25.03.2017 r. (sobota) godz. 10.00 - Konferencja pt. "Ochrona dziedzictwa materialnego na terenie Gminy Kęty" pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty. Organizatorzy: Towarzystw Miłośników Kęt oraz Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach.

1 marca Dzień Żołnierzy Wyklętych

Z okazji Święta obchodzonego corocznie 1 marca, poświęconego pamięci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, uczniowie podczas zorganizowanego spotkania poznali historię powojennej konspiracji antykomunistycznej oraz:
- kim byli Żołnierze Wyklęci,
- dlaczego są nazywani Wyklętymi,
- czy poświęcenie Im szczególnego dnia jest konieczne,
- dlaczego Święto Żołnierzy Wyklętych obchodzone jest 1 marca,
- przebieg procesu dążenia do upamiętnienia osób i środowisk, które stały w obronie polskich racji. Następnie oglądali film pt. " Zapora".

FINAŁ SZKOLNEGO KONKURSU RECYTORSKIEGO KLAS I- III

1 marca 2017r. odbył się finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej. Trzynastu uczestników, wyłonionych w etapach klasowych, recytowało wybrane przez siebie wiersze przed jurorami, kolegami i koleżankami. Po wysłuchaniu młodych aktorów jurorzy podjęli werdykt. Miejsce I zajęła Milena Grzywa z klasy pierwszej, II miejsce Daria Gawęda również z klasy pierwszej, III miejsce ex aequo zajęli uczniowie klasy trzeciej "b" - Nikola Domasik i Szymon Spadek. Nagrodzeni uczniowie otrzymają nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Wydarzenia | Szkoła | Przedszkole | Organizacja | Dla uczniów | Edukacja | Historia | Archiwum | Rada Rodziców | Ogłoszenia | Mapa witryny

Szukaj na stronie

Powrót do treści | Wróć do menu głównego